Енергоощадний будинок під Полтавою

Енергоощадний будинок під ПолтавоюУ передмісті Полтави, на вулиці Клінкерній, 10, з’явився енергоефективний будинок, що має форму сфери.
Господар Віталій Майборода розповів, що завдяки такій формі на будівництві вдалося зекономити 30-40% матеріалів. За комунальні послуги, каже, сплачувати не буде, оскільки котедж має автономне опалення та освітлення, повідомляє ресурс Vpoltave.info.
Оселя задумана як дачний будинок. Тут планують встановити сонячні батареї, приміщення опалюватимуть грубкою на пропані.
«Цей будинок дуже теплий, оскільки зроблений з теплоізоляційних матеріалів. Перший поверх побудували за традиційною технологію із звичайної цегли і додатково вкрили утеплювачем. А другий поверх має сферичну форму і повністю виконаний із пінопласту», – каже власник енергоефективного будинку Віталій Майборода.
Також господар повідомив, що його енергофективний будинок дозволить взагалі не залежати від зовнішнього енергопостачання – будівля має автономне опалення та освітлення.
Віталій Майборода переконаний, що побудувати сферичний будинок може кожен: «Ми хочемо показати, що звичайна людина може побудувати купольний будинок сферу за десь 3-4 місяці, і цей будиночок майже вполовину буде дешевше, ніж придбати собі квартиру».
На обійсті господар облаштує зимовий сад, а також вирощуватиме у теплицях овочі та фрукти.
Повністю завершити будівництво планують вже навесні 2016 року.
Нагадаємо, що цього року в Ужгороді українець Валерій Самойлов самотужки спроектував та побудував енергоефективний будинок-півсферу. За словами Валерія, комфортні та економні будинки-півсфери дуже легко і дешево зводити. Так, ужгородському майстру знадобилося 10 місяців, аби самотужки, без сторонньої допомоги побудувати власний купол. Конструкція обійшлась у 7 тисяч доларів. Таке житло простоїть не менше 50 років, впевнений експериментатор.
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *