Чорнобильській АЕС передали нове сховище ядерного палива

Відбулася передача сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (далі: СВЯП-2) від підрядника (компанії Holtec International) замовнику (ДСП ЧАЕС).

За інформацією заступника директора технічного з експлуатації Володимира Пєскова, підрядник завершив усі будівельно-монтажні роботи, і до Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі: ДАБІ) подано заяву щодо отримання сертифікату про завершення будівництвом об’єкту СВЯП-2. Наразі триває робота комісії ДАБІ на майданчику сховища.

Чорнобильській АЕС передали нове сховище ядерного палива

«Згідно з контрактною угодою, після завершення будівельно-монтажних робіт, окрім надання відповідного акту, підрядник повинен провести персоналу Чорнобильської АЕС практичне навчання роботі на обладнанні. Це є обов’язковою умовою, оскільки протягом «холодних» випробувань об’єкту, які відбувалися влітку 2019 року, всі операції з обладнанням СВЯП-2 виконував персонал, залучений компанією Holtec International.

Працівники ЧАЕС пройшли теоретичний курс, але напередодні «гарячих» випробувань робітники, які експлуатуватимуть сховище, мають підтвердити свої вміння та навички на практиці», — зазначив він.

Під час «гарячих» випробувань, згідно з програмою, затвердженою Державною інспекцією ядерного регулювання (далі: ДІЯРУ), з чинного Сховища відпрацьованого ядерного палива №1 до СВЯП-2 буде переміщено 186 відпрацьованих тепловидільних збірок (далі: ВТВЗ). Після виконання необхідних технологічних операцій ВТВЗ будуть розміщені в бетонних модулях зберігання на СВЯП-2. Окрему увагу в ході «гарячих» випробувань СВЯП-2 буде приділено системі біологічного захисту об’єкту.

Початок «гарячих» випробувань заплановано на кінець лютого 2020 року.

Довідково
«Холодні» випробування тривали протягом майже чотирьох місяців, з 6 травня по 29 серпня 2019 року. Вони були необхідною частиною передпускових випробувань СВЯП-2 та складалися з трьох основних етапів. На першому етапі випробовувалася працездатність обладнання усіх основних технологічних систем та їх поводження з імітаторами ВТВЗ.

На другому етапі випробування пройшли усі допоміжні системи, які забезпечують роботу основних.

Третій етап «холодних» випробувань був спрямований на визначення ремонтопридатності усього обладнання СВЯП-2 — чи можуть його вузли та деталі ремонтуватися дистанційно (без безпосередньої участі персоналу) у разі їх виходу з ладу за умов експлуатації об’єкту.

Усі три етапи випробувань проходили під контролем комісії у складі представників компанії Holtec International, Чорнобильської АЕС та Державної інспекції ядерного регулювання.

Після усування всіх зауважень, виявлених за результатами «холодних» випробувань, розробки й затвердження попереднього звіту з аналізу безпеки та отримання відповідного сертифікату Держбудінспекції розпочнеться етап «гарячих» випробувань з реальними ВТВЗ.

Окрім того, у жовтні 2019 року Чорнобильська АЕС отримала ліцензію ДІЯРУ на провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів. Це зроблено з метою розширення чинної ліцензії на додаткові операції з поводження з відпрацьованим ядерним паливом при його перевезенні між СВЯП-1 та СВЯП-2, а також на операції з поводження з твердими та рідкими РАВ при їх перевезенні зі СВЯП-2 на проммайданчик ДСП ЧАЕС.

Джерело: ДСП Чорнобильська АЕС

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *