Безплатні ГПД, ніяких поборів та «благодійних внесків» у школах

Перед Ірпіньрадою будуть проведені «Батьківські збори»

Сьогодні в Ірпені відбувся круглий стіл на тему вирішення проблем освіти Приірпіння, який організувала голова Ірпінського осередку Народного Руху України Маріель Славська. Учасники заходу звернули увагу громадськості на очевидний дисбаланс житлової забудови у Приірпінні та спорудження навчальних закладів – не на користь останніх.

Протягом 2013–2018 років в Ірпені збудовано 1 млн 309 тис квадратних метрів житла. При цьому жодної нової школи (лише недавно введені в експлуатацію добудови у двох існуючих). Школярі змушені навчатися у кілька змін. Інша проблема – нестача місць у дитсадках. Цьогоріч не змогли піти до дитсадочків 1986 малюків.

Кошторис будівництва школи на 300 дітей – 20 мільйонів, садочка на 115 дітей – 25 мільйонів гривень. У цей час лише за попередній місяць витрати такого порядку були спрямовані на реконструкцію площі біля готелю «Ірпінь» та будівництво набережної поблизу Будинку творчості письменників, які склали по 15 мільйонів кожне.

У круглому столі з-поміж інших взяли участь депутат Верховної Ради України, заступник голови бюджетного комітету Віктор Кривенко, представниця Міністерства освіти України, куратор Київщини, Алла Давидович. Натомість не прийшли на цей захід ані представники Ірпінської влади, ані Управління освіти і науки Ірпінської міської ради.

Відповідаючи на запитання про фактичне запровадження оплати за групи продовженого дня у школах Приірпіння, Алла Давидович сказала, що вони мають бути безоплатними. Так само, як у школах не повинні збиратися ніякі благодійні внески та всілякі додаткові побори на підручники, крейду, фарби, миючі засоби і т. ін.

Також на звітному круглому столі було розвінчано міф про те, що місцеві органи влади не можуть фінансувати будівництво нових шкіл у своїх регіонах. Зовсім навіть навпаки. Вони мають профінансувати розробку проекту й гарантувати щонайменше 10% оплати від загального кошторису. За іншими коштами можуть звертатися до державного бюджету у разі відсутності можливості фінансувати будівництво з власного. Ірпінь належить до тих міст, бюджет яких дозволяє повністю фінансувати будівництво шкіл та дитсадків. Головне – бажання влади.

Аби донести до нинішньої влади своє бачення розв’язання клубка освітянських проблем Приірпіння 22 вересня з 16 до 20 години на площі перед Ірпінською радою буде проведено флешмоб «Батьківські збори».

 

Відеозапис сьогоднішнього круглого столу можете переглянути ТУТ

 

До Вашої уваги фотомиттєвості  круглого столу з питань вирішення проблем освіти Приірпіння

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *