Автомати для збору пляшок допоможуть очистити довкілля від пластика

Автомати для збору пляшок допоможуть очистити довкілля від пластика

Екологія, пластик, чисте довкілля, Фандомати,

В Україні вивчають іноземний досвід роботи фандоматів – автоматів, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак. Такі фандомати можна зустріти у багатьох країнах Європи та світу на вулицях в місцях масового скупчення людей. «Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міст», – вважає заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«Думаю, в Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі хочемо більш детально вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми. Поки що орієнтовний розрахунок такий: 1 фандомат на 5 тисяч людей».

Автомати для збору пляшок допоможуть очистити довкілля від пластика

Фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.

Джерело: ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *