Альтернатива поліетиленовим пакетам

2
Поліетиленові пакети, практичність та простота яких полонила людей у всьому світі, погано розкладаються у ґрунті, а під час згоряння виділяють токсичні речовини.

Щорічно з’являється більше трильйона нових пластикових пакетів. За деякими оцінками, 80% сміття, яке продукує середня українська сім’я, складає пластик, в тому числі поліетиленові пакети, які стрімко забруднюють навколишнє середовище та шкодять нашому здоров’ю, передає Народний Кореспондент.
Поліетилен, який отримують із нафти – непоновлювального природного джерела, у ґрунті розкладається не менше 200 років. Через пластикове сміттям, яким покрита 1/4 частина водойм, гинуть мільйони морських птахів і ссавців. Пакети складно і не рентабельно утилізувати.

Перехід на безпечну альтернативу не лише зробить життя «зеленішим», а й дозволить значно зекономити у кінцевому підсумку.

Екологічною заміною пластиковим пакетам можуть стати сумки. Вироблена з натуральних або синтетичних матеріалів, створених на основі відходів виробництва або вторинної сировини, альтернатива зазвичай дуже міцна і легко переться. При утилізації багаторазових сумок, які викидаються досить рідко, виділяється набагато менше шкідливих речовин, ніж під час знешкодження поліетилену.

Плетені сумки-сіточки, які відмінно підходять для перенесення продуктів і товарів, набувають популярності, як екологічна альтернатива пластиковим пакетам та модний аксесуар. Різнокольорові, капронові або бавовняні, довгі або маленькі сіточки здатні задовольнити найвибагливіші смаки.

Паперові пакети, пакети з крафт-паперу, обгортковий папір, який біологічно розкладаються, можна вважати найекологічнішою і найбезпечнішою альтернативою. Паперові відходи швидко перегнивають на звалищі й не завдають шкоди природі. Розраховані на велику вагу паперові пакети анітрохи не гірші за поліетиленові.

Тканинні мішечки, які підходять для пакування сипучих продуктів – борошна, крупи, цукру, набагато міцніші та надійніші за поліетиленові пакети. Така альтернатива вірно служитиме протягом тривалого часу. На додачу, прокип’ячені у розчині кухонної солі тканинні мішечки захищатимуть вміст від шкідників.

Сьогодні окремі країни повністю відмовились від використання «одноразового» комфорту та переходять на екологічну альтернативу. В Україні теж можуть заборонити виробництво, використання, ввезення та розповсюдження полімерних пакетів, якщо Верховна Рада ухвалить відповідний закон. Однак почати економічно та екологічно використовувати природні ресурси, а також говорити «ні» поліетиленовим пакетам можна вже зараз.
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *