Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу

Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу Олег Павловський із Запоріжжя власноруч виготовив сонячні батареї та повітряний сонячний колектор для забезпечення приватного будинку електроенергією та теплом.

Відтак раціоналізатор, який мешкає разом з дружиною на вул. Затишній у Шевченківському районі обласного центру, не використовує природний газ та електрику, передає Newsmir.info.

У новозбудованому будинку Павловські живуть з осені – раніше була трикімнатна квартира. «Ми четвертий рік будуємося: за півроку з товаришем зробили коробку, потім з дружиною – дах, зараз ще йде ремонт, – розповідає 43-річний запорожець. – У нас 150 кв. м. житлової площі і 150 кв. м. займає гараж під будинком, де я займаюся машинами».

До електрики й газу не підключалися, тому що це коштує великих грошей, пояснює Олег Павловський.

«Сонця багато – вирішив збирати дармову енергію для будинку: почитав в інтернеті, що це ефективно працює, – згадує Олег Павловський. – Повітряний сонячний колектор робив практично з відходів, які валяються під ногами: алюмінієві банки, дошки, скло, пінопласт, вата, фольга».

 

Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу За словами запорізького раціоналізатора, такий колектор можна зробити за тиждень і вкластися у 1000 гривень.

«Алюмінієві банки пробував збирати сам і просив друзів, але, враховуючи, що я веду здоровий спосіб життя, зрозумів, що це занадто довго і поїхав на прийом, де для мене за тиждень збирали по триста банок по гривні за штуку, – розповідає майстер. – У мій сонячний колектор вмістилося 17 рядів із з’єднаних між собою 221 банки, тоненькі стінки яких швидко нагріваються».Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу

 

Повітряний сонячний колектор дозволяє підтримувати тепло у будинку і суттєво зменшити використання дров для опалення, пояснює Олег Павловський.

«Взимку, коли було мінус 6-10 градусів, колектор закачував у будинок за чистого неба 92 градуси, – згадує раціоналізатор. – Наприклад, в кімнаті 10 кв. м. вранці було 17 градусів, а в обід – вже 22 градуси».Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу

 

У грудні сонця було мало і доводилося заводити машини, щоб зарядити акумулятори, зізнається запорожець. «А от у січні й лютому сонця достатньо, – каже Олег Павловський. – Навіть спалюю дуйчиком зайву електрику, тому що нікуди її спожити». Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу

Олег Павловський планує облаштувати на власному будинку ще три-чотири повітряних сонячних колектори. «Коли буде кілька колекторів, можна взагалі не топити дровами», – наголошує раціоналізатор.Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу

 

Вже третій рік Павловські використовують електроенергію генеровану сонячними панелями.

 

Умілець власноруч виготовив колектори і встановив СБ та відмовився від світла і газу «Верхні сонячні батареї збирав самотужки, нижні – вже заводські, тому що раніше було дуже дорого, а зараз доступніше, – пояснює умілець. – Потужність зараз два кіловати, в планах поставити на чотири-п’ять».

Загалом Павловські витрачають 60 кВт-год у місяць.

«Використовуємо холодильник, електричну пічку, чайник, ноутбук, телевізор, який практично не вимикається, – розповідає господар. – Думали підключатися до електрики, коли переїдемо, а зараз не бачу вже й сенсу – платіжки, віялові відключення: одні сусіди генератор витягують, інші – чекають поки включать, а у нас світло є завжди».

У найближчій перспективі Олег Павловський планує встановити на даху будинку ще й вітряк. «Буває, що сонця немає, а вітер дме чудово, особливо вночі, – розповідає запорожець. – Потрібен вітряк потужністю 200 Вт – якщо його купувати, то це буде 500-1000 доларів, тому зроблю сам».

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Arrow
Arrow
PlayPause
prodam
Slider
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *