Ірпінська влада стравлює інвесторів новобудов з місцевими жителями

27 сесія Ірпінської міськради розпочалася з привітань і вручень відзнак. Спортсменам, танцівницям, депутатам, чиї дні народження випали на міжсесійний період.

Ірпінська влада стравлює інвесторів новобудов з місцевими жителями

Військовий комісар Ірпінсько-Бучанського об’єднаного військкомату Сергій Кайдан вручив нагороду матері загиблого Героя Василя Панасенка орден «За Мужність» ІІІ ступеня. «Хочу висловити низький уклін усім хлопцям, які стоять на передовій, – сказала Олена Панасенко. – І побажати, аби посмертна нагорода, яка прийшла моєму сину, була останньою. Вічна пам’ять усім, хто нині лежать в могилах з моїм сином. Хотілося б більше уваги сім’ям загиблих».

При розгляді питання «Про розгляд електронної петиції щодо заборони вирубки зелених насаджень у місті Ірпінь» депутат від «Свободи» Лаврентій Кухалейшвілі висловив свою позицію: «Чому ми це питання маємо «брати до відома»? Адже у петиції було чітко вказано: Заборонити вирубку зелених насаджень! Учора вночі спідтишка було вирубано останні 15 дерев біля переїзду».  Проте, більшість депутатів не дослухалися його та інших свободівців, відголосувавши таке рішення.

Ірпінська влада стравлює інвесторів новобудов з місцевими жителями

Натомість при розгляді питання «Про внесення змін до Місцевої комплексної програми «Місцеві стимули» на 2016-2018 роки» позиція голови франції ВО «Свобода» Богдана Мельничука була врахована. «На цю програму виділено 3 млн. 207 тис. грн., – зазначив Богдан Омелянович. – 930 тис. грн. виділено на придбання квартири для працівника медицини – 3-кімнатної, як вказано в рішенні. Я не проти медицини  – тільки за. У 2012 році прийняли рішення, щоб віддати безоплатно в Гостомелі 700-800 м. кв. приміщень. Тоді в рішенні прописали, що для працівників  медицини буде виділено 240 кв. метрів – це 4 квартири. А також буде збудовано дитячий стаціонар на 10 ліжок. Я звернувся з таким зверненням, але досі відповіді не отримав. У нашій медицині є люди, які пропрацювали 20-30 років, і мають першочергове право на отримання житла, а не та людина, яка пропрацювала тільки рік».  «Давайте переглянемо ситуацію по цій програмі», – відреагував міський голова Володимир Карплюк на виступ Богдана Мельничука і запропонував «утриматися» з цього питання. Відтак, воно не було прийняте.

Натомість найбільші пристрасті розгорілися при розгляді питання № 44 «Про затвердження детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь обмеженого вулицями Тургенівська, 8-го Березня, Нігояна (колишня Московська) та Центральна».  Дане питання вже розглядалося на одній з попередніх сесій, яка відбулася 12 грудня 2016 року. Тоді для прийняття цього рішення не вистачило голосів.

Як і той раз, на звітну сесію прийшли представники громадськості, які живуть у тому районі. Карплюк показав звернення людей, які вже «купили квартири» в будинках, збудованих у тому кварталі – не зданих в експлуатацію. Виступила жіночка, від імені покупців, які «також бажають жити в Ірпені», попросивши врахувати їхні інтереси. Натомість жителі того району наполягали, що багатоквартирний будинок «зведено незаконно, забудовник, який продає квартири у незаконно збудованому будинку – є шахраєм! Хто купує квартири у шахрая – обмануті люди! Це кримінальна відповідальність забудовника!».

Ірпінська влада стравлює інвесторів новобудов з місцевими жителями

Громадський активіст Богдан Цибульський наголосив на незаконності згаданого будівництва, яке «не відповідає Генеральному плану міста Ірпінь», яким та територія визначена під індивідуальну житлову, а не багатоквартирну забудову. Відтак, зміна цільового призначення землі є незаконною. Тим більше, що з цього питання не було проведено Громадських слухань. Богдан Цибульський, передавши прохання громадськості визнати незаконним та зняти з порядку денного це питання, наголосив на персональній відповідальності міського голови та депутатів за голосування з даного питання. «У разі позитивного рішення цього питання ми будемо подавати заяви вже про злочин!». Незважаючи на це, Карплюк поставив питання на голосування, яке підтримали 23 «народні обранці».  Після цього депутати від ВО «Свобода»  та представники громадськості цього району залишили сесійну залу з вигуками «Це кримінальний злочин!» на адресу тих, хто підтримав дане рішення.  Громадські активісти вважають подібне узаконення багатоквартирного будівництва неправомірним і збираються подавати до суду та перешкоджати іншими методами узаконенню новобудов у тому районі на місці знесеного приватного сектора.

Відеосюжет прийняття цього рішення з сайту “Портал Ірпеня

Відтак, виникає конфліктна ситуація, коли влада своїми діями фактично стравлює місцевих жителів і покупців квартир у новобудовах. З одного боку визнання незаконним даного будівництва загрожує перерости в нову квартирну аферу на кшталт сумновідомого «Еліта-центру», внаслідок якого постраждають прості люди, які реально вклали свої гроші в будівництво зі спірним правовим статусом. З іншого боку виникає запитання: чому Ірпінська влада однозначно стає на позицію забудовника? (Втім, не важко здогадатися чому). Логічно було б спочатку остаточно визначитися з цільовим призначенням даної земельної ділянки та законністю можливого на ній багатоквартирного будівництва, а потім вже переходити до розгляду питання затвердження детального плану території забудови. Бо ж очевидна нісенітниця виходить – спочатку зводиться будинок, а потім затверджується план його розміщенні на даній території.

Ірпінська влада стравлює інвесторів новобудов з місцевими жителями

Словом, депутати з Карплюком привселюдно «запрягли коняку позаду воза». При цьому створюють конфлікт між інвесторами-покупцями та мешканцями сусідніх будинків. Маніпулюють рішеннями, прикриваючись стурбованістю долею людей, які «купили квартири» у не зданих в експлуатацію новобудовах. Мовляв, нічого не можемо вдіяти, бо люди вже вклали свої гроші у будівництво. Проте, як завжди, вихід є із такої ситуації, якщо в судовому порядку дане будівництво буде визнане незаконним і постановить знести новобудову, тоді пропоную задіяти механізм персональної відповідальності  (не спроста на ній наголошував Богдан Цибульський) тих, хто приймав згадане рішення. Нехай депутати (серед них чимало мільйонерів-забудовників) на чолі з Карплюком (раніше задекларував 67 квартир) матеріально відповідають за свої рішення: тобто, відшкодують фінансово чи іншими своїми квартирами витрачені інвесторами кошти у випадку, якщо будівництво визнають незаконним.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *