Звільнятимуть з роботи за обман, відсутність щеплення чи медогляду

Розроблений Кабінетом міністрів законопроект нового Трудового кодексу прийняли в першому читанні. Рішення підтримали 258 народних депутатів. Комітет із питань соціальної політики підготував документ до другого читання. Трудовий кодекс може вплинути на життя українців уже цієї осені.

Звільнятимуть з роботи за обман, відсутність щеплення чи медогляду

У разі прийняття закону в запропонованому наразі варіанті відсторонити від роботи зможуть працівника, який знаходився в контакті з інфекційними хворими, наприклад, під час грипу. Тобто, людина не зможе працювати, якщо поспілкувалася з хворим на грип. Також відсторонити можуть співробітників, які відмовилися від вакцинації і медогляду. Ще один варіант – коли під час медичного огляду виявилося, що співробітник не в змозі виконувати роботу. При цьому в документі не вказано, за чий рахунок будуть оплачуватися медичні огляди.

Працівник може бути усунений через те, що він «порушує нормальну роботу юридичної особи». Відзначається, що поняття «нормальна робота» ніде не трактується. Кожна юридична особа є господарем цього положення. Наприклад, якщо співробітник спізнюється на 5 хвилин, тепер буде вважатися, що він порушує нормальну роботу підприємства і буде усунений.

Звільнятимуть з роботи за обман, відсутність щеплення чи медогляду

Крім того, за новим задумом звільнити з роботи зможуть через:

– незадовільний стан здоров’я;

– незадовільну кваліфікацію, яка підтверджується атестацією;

– відмови від щеплення або проходження медичного огляду;

– втрати працездатності.

До того ж, якщо чоловіка призивають до армії (до 43 років), на наступний день після подачі заяви його зобов’язані звільнити.

Також вводиться нова причина – звільнення за обман. У документі говориться, що в разі отримання людиною роботи, яку він не зможе виконувати, його звільнять. Наприклад, при прийомі на роботу кандидат на посаду вказав невірні дані або прибрехав у резюме.

У разі скорочення штату роботодавець повинен попередити свого співробітника мінімум за 2 місяці в письмовому вигляді. Крім того, працівник після попередження про скорочення в робочий час має право шукати нову посаду і ходити на співбесіди, при цьому відображатися це на його заробітній платі не буде.

Звільнятимуть з роботи за обман, відсутність щеплення чи медогляду

Згідно з новим законопроектом повідомити про своє звільнення співробітник повинен всього за 3 дні, а не як раніше – за 2 тижні. Зробити це можна буде по електронній пошті, а не особистою присутністю.

Що стосується відпустки, то за задумом авторів нового кодексу вона становитиме 28 днів замість 24. Умова, при якій роботодавець повинен був заплатити співробітнику за невикористану відпустку при звільненні, порушена не була.

Джерело: obozrevatel

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *