Знищення природи загрожує перетворити жителів Приірпіння на екологічних біженців

Невтішний прогноз екологів щодо перспективи розвитку Приірпіння у разі забудови заплави Ірпінь-річки та знищення Романівського болота дали екологи під час дводенного екофестивалю «Zaplava Fest»який пройшов у суботу-неділю. Забудова заплави та висунення Романівського болота може обернутися екологічною катастрофою. Так вважає віце-президент Професійної Асоціації Екологів України Валентин Щербина.

Знищення природи загрожує перетворити жителів Приірпіння на екологічних біженців

Зараз заплавні води та Романівське болото (найпівденніше з мережі Поліських боліт) виконують роль губки, яка вбирає дощові води й стримує потенційне затоплення житлових кварталів, вважає еколог. ЯК приклад, Валентин Щербина наводить катастрофічні повені у Північному Рейні-Вестфалії (Німеччина) та зовсім недавні затоплення Нью-Йорка (США)Понад сотню загиблих, зруйновані та непридані для життя тисячі будинків. Хто б міг подумати про такі наслідки втручання людини в природу в економічно розвинених країнах Заходу?!  Якщо не зупинити забудову заплави Ірпінь-річки, то подібна ситуація може повторитися у нашому Ірпені – наголошували екологи та громадські активісти, запрошені на екофестиваль «Zaplava Fest».

Під час його проведення учасники подорожували екологічним стежками заплави Ірпінь-річки та Біличанського лісу. Наголошували на необхідності збереження особливо цінних, з екологічної точки зору, земель та загрозі вимирання представників унікальної флори та фауни.

Заключна частина екофестивалю пройшла неподалік Романівського джерела на березі Ірпінь-річки. Книжковий ярмарок, еко-маркет з товарами ручної роботи, майстер-класи для дорослих та дітей, рибалка, конкурс дитячого малюнку, виставка живопису та багато чого іншого приготували організатори «Zaplava Fest» для його учасників з метою пропагування та залучення людей до екологічно чистого стилю життя.

Менеджери екологічного спеціалізованого підприємства МПП «Рада» розповіли про необхідність та правила сортування сміття.

Знищення природи загрожує перетворити жителів Приірпіння на екологічних біженців

Наталія Зіневич провела для дітей майстер-клас з вибійки на тканині.

Знищення природи загрожує перетворити жителів Приірпіння на екологічних біженців

Захоплення дорослих і малечі викликав найекологічніший транспорт – коні. Двоє чотириногих красенів з кінного клубу «Прометей» Юлії Молокової катали всіх бажаючих. Вершниці-інструкторки охоче розповідали про звички й уподобання коней та ділилися секретами верхової їзди.

Ще можна було послухати наживо музичних виконавців.

Побачити однострій Ірпінського «Пласту».

Свіже повітря, природа, друзі, активний відпочинок, спілкування, майстер-класи, корисна їжа, йога, танці та ще багато чого цікавого зробили екофестиваль незабутнім видовищним дійством.

 

 

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *