Житло майбутнього: замість комунальних платежів – інвестиційні прибутки його власникам

Давня істина гласить: у будь-якій справі, якщо хочеш досягнути переконливих результатів, потрібно бути або першим, або кращим. Це правило стосується і забудовницької сфери, в якій на наших теренах вже важко в день з вогнем знайти перших, позаяк їх давно витіснили далеко не кращі. У цій публікації проведемо аналіз, які будинки можна вважати найкращими. Які основні принципи добору й визначення житла майбутнього.

Нинішні карантинні заходи, дистанційна робота, локдауни і т. ін. наразі відчутно повернули ринок від багатоквартирного до заміського індивідуального будівництва. Почали зростати в ціні котеджі, дуплекси, таунхаузи. Люди більше почали цінувати близькість до природи, позбуваючись міської метушні.

Житло майбутнього: замість комунальних платежів – інвестиції його власникам

Окрім цього в подібного житла є інша чимала перевага, для більшості поки що суто потенційна. Хоча вже багато прикладів першопрохідців у плані реалізації її на практиці. Йдеться про енергетичну незалежність таких будинків. Враховуючи прилегле подвір’я і площу даху котедж, дуплекс чи таунхауз значно простіше зробити енергетично незалежним, ніж квартиру в багатоповерхівці.

На подвір’ї є можливість облаштувати земляні теплові насоси. Наявність персонального, а не загального даху створює площі для встановлення індивідуальних сонячних електростанцій. Ясна річ, це буде простіше й дешевше, якщо вирішувати дане питання системно і комплексно. Одразу спланувавши й оптом закупивши необхідне обладнання для згаданого енергетичного рішення.

Роздрібна ціна теплонасоса – $ 5-6 тис, невеликої сонячної електростанції до – $ 10 тис. Зрозуміло, що у разі оптових закупівель обладнання для мережі секцій таунхаузів чи котеджного містечка вартість одного енергонезалежного набору буде ще меншою.

Житло майбутнього: замість комунальних платежів – інвестиції його власникам

Внаслідок чого зростання собівартості спорудження такого житла у межах $ 10-14 тисяч можна легко компенсувати рекламною «фішкою» – будинок без плати за енергоносії. А в разі, наприклад, підключення СЕС кожного домоволодіння до енергомереж за «зеленим тарифом», можна застосувати ефективний рекламний хід: купуйте житло, яке приноситиме вам інвестиції.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Фотоілюстрації з відкритих джерел

Читайте також:

 

В Україні на сьогодні встановлено 30 тисяч домашніх сонячних станцій загальною потужністю 780 мегават

 

Інвестиції у сонячні станції – найкращий спосіб порятунку енергетики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *