Згоріло 12 тисяч гектарів лісу: підраховують збитки від окупації Чорнобильської зони відчуження (+ фото)

Згоріло 12 тисяч гектарів лісу: підраховують збитки від окупації Чорнобильської зони відчуження (+ фото)

За місяць окупації російськими військами зони відчуження й прилеглих територій, окрім шкоди громадам через ведення бойових дій та мародерство, відбувся негативний вплив й на природне середовище.

Наразі фахівці Державної екологічної інспекції Столичного округу разом з працівниками відділу держохорони природоохоронного фонду Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника оглянули ділянки, доступ до яких дозволила військова адміністрація. На інших територіях продовжується розмінування.

Окупанти нарили капонірів у Чорнобльскій зоні

«Важливою інформацією з дослідниками поділились співробітники ДСНС і державне спеціалізоване підприємство „Північна Пуща“, які навіть після 24 лютого чергували в зоні відчуження та, в міру своїх можливостей, локалізовували загоряння на заповідній території», — повідомили працівники Чорнобильського заповідника.

Зібрані дані (в тому числі щодо пожеж та інших надзвичайних ситуацій під час окупації), будуть використані й додані до розрахунку збитків, нанесених Україні країною-агресором.

Раніше міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу відвідав Чорнобильську зону та на власні очі побачив наслідки злочинних дій окупантів. За його словами, естонський уряд стурбований протиправними та жорстокими вчинками, які коїла російська армія на території зони відчуження.

Своєю чергою заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення в Чорнобильській зоні згоріло 12 тисяч гектарів лісу.

За попередніми розрахунками, збитки від окупації зони відчуження складають 2,5 млрд гривень.

Джерело: slavutich.cn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *