Зеки зменшують строк, крутячи генератори

На сході Бразилії у в’язниці муніципалітету Санта-Ріта-ду-Сапукаї встановили велотренажери, займаючись на яких арештанти можуть виробляти електроенергію і скорочувати термін перебування за гратами.

Розроблена адміністрацією програма «перевиховання» покликана пом’якшити судові вироки, позбавити ув’язнених зайвих кілограмів, знизити рахунки за електрику і викиди вуглецю.

Зеки зменшують строк, крутячи генератори

Так, кожні 16 годин проведені арештантом на велотренажері зменшують на один день термін його ув’язнення. При цьому заряджені акумулятори використовуються для живлення вуличних ліхтарів, які освітлюють і роблять місто безпечним вночі.

Зеки зменшують строк, крутячи генератори

Автором інноваційної програми називають місцевого суддю Хосе Енріке Малмана, який «запозичив» ідею у спортзалів Сполучених Штатах, які виробляють електрику за допомогою велотренажерів.

Зеки зменшують строк, крутячи генератори

У муніципальній в’язниці Санта-Ріта-ду-Сапукаї відбувають покарання за різні злочини – від дрібних крадіжок до жорстоких вбивств – понад 100 ув’язнених.

У рамках інноваційної програми всі бажаючі зменшити термін перебування за гратами по вісім годин 3 рази в тиждень крутять педалі велотренажерів. Робочий день арештантів починається рівно за годину до заходу сонця.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *