Закрити українське небо: розповідь командарма про боротьбу за повітряну перевагу (відео)

У перші тижні війни авіація Повітряних Сил влаштувала противнику справжнє пекло в українському небі.

Сьогодні наші пілоти разом із воїнами зенітних ракетних військ продовжують контролювати повітряний простір, змусивши ворога відмовитися від наближення до наших кордонів, – зазначається в анонсі до відеорозповіді командарма тактичної авіації Олександра Мостового, опублікованого на телеграм-каналі Оперативний ЗСУ.

Зліт в абсолютній темряві з пошкодженої смуги, збивати кількісно і якісно переважаючого ворога та втекти від дев’яти ракет – це про «будні» Повітряних Сил України.

Інтерв’ю з командиром 831-ої бригади тактичної авіації Повітряних Сил України, Героєм України, полковником Олександром Мостовим. У ньому він розповів про перші дні війни, тактику застосування української винищувальної авіації зараз та що необхідно для того, щоб «закрити небо».

Далі пряма мова Олександра Мостового:

«Згідно графіка я заступив в ніч з 23 на 24 лютого в складі чергових сил з протиповітряної оборони. Коли на небі ми побачили спалахи у напряму Курська та Бєлгородської області, а через 5-7 хвилин відбувся перший вибух на аеродромі було прийнято рішення про вивід літаків та техніки з-під удару та перебазування на інші оперативні аеродроми.

Було попередження, що можливо пошкоджена злітно-посадкова смуга. Тобто впевненості, що зліт буде успішно завершений не було. Ввімкнув фару, виконав зліт, смуга була пошкоджена частково і після цього один за одним всі літаки піднялись у повітря. Ми вивели 100% всієї техніки на оперативні аеродроми, з яких, а також з деяких відновлених аеродромів, і понині виконуємо свої завдання».

Зліт у темряві, коли не знаєш чи ціла смуга – дещо більше ніж мужність. Раніше панувала інформація про те, що літаки Повітряних Сил України ще до удару армії РФ була у небі чи вже розосереджена. Водночас 100% вихід з під атакованого аеродрому це і справжня майстерність українських пілотів та техніків, які тримали льотну готовність машин на максимальному рівні.

«У перші дні задумом противника було захоплення та встановлення контролю над такими аеродромами, як Бориспіль, Гостомель і можливо Жуляни. Намір був перекинути туди авіацією до дивізії включно з технікою з метою подальшого нарощування наступальних дій за підтримки авіації та розгортання засобів ППО.

Ці наміри дещо ми зіпсували та не дали ворогу завоювати перевагу у повітрі. Ми зробили так, що ворогу було необхідно змінити свою тактику. Вони втрачали свої літаки, як ударної, так і винищувальної авіації, які здійснювали прикриття. Ми змусили ворога помилятися. І тому, я вважаю, що українська авіація та сили протиповітряної оборони, щоб атака ворога з півночі захлинулась».

Треба нагадати, що, відповідно до повідомлення Командування Повітряних Сил ЗСУ від 7 березня полковник Олександр Мостовий збив російський військово-транспортний літак Іл-76 та два гелікоптери Мі-24, чим не допустив висадку ворожого десанту з озброєнням.

«Недооцінювати противника ми не можемо. Є переваги, є більший діапазон застосування противником авіаційних засобів ураження. Як у повітрі, так і по наземних цілях. Так, в нас хлопці браві, але треба розуміти про те, що до цього треба бути готовим і здійснювати у повітрі такі дії й тактичні прийоми, змінювати їх, щоб це було не шаблонно.

Своїм бойовим досвідом ми ділимось зі своїми партнерами. Вони запитують як і що ми виконуємо. З 2014 року нашими пілотами були відпрацьовані інші способи застосування авіації навіть в умовах суцільного перекриття протиповітряної оборони противника. Але викручуємось… Був епізод коли по мені одному дев’ять ракет пустили. В принципі нічого не можливого немає».

Зазначимо, що зараз Повітряні Сили України виконують задачі на літаках, наймолодшому з яких понад 30 років. А однією з головних вад, яка добре відома і ворогу, є те, що ракети “повітря–повітря” середньої дальності Р-27 українських винищувачів потребують «підсвічування» цілі радаром до влучання ракети.

Водночас російські ракети Р-77 мають не тільки більшу дальність пострілу, але й активну радіолокаційну головку самонаведення. Тобто ворожі винищувачі одразу після пуску можуть виходити з атаки, коли наші мають летіти на зустріч противнику для того, щоб ракета могла збити ворожий літак.

«Нам необхідна техніка, яка на даний момент актуальна. Присилають F-15 або F-16 – ми зможемо і на один чи інший тип швидко перевчитися, опанувати цю техніку і виконувати поставлені завдання. І ми зможемо у повітряному просторі нашої держави захопити перевагу у повітрі і тримати цей щит протягом тривалого часу».

За матеріалами сторінки Головнокомандувача Збройних Сил України та сайту Defense Expess

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *