За минулі 5 років втричі подорожчали алкогольні напої

Так склалося, що для більшості українців свято не свято без алкогольних напоїв. Тож цікаво, скільки тепер треба витрати на алкоголь. Про зростання оптових цін виробників за останні 5 років розповів голова Національної Ради економічного розвитку Олескій Дорошенко на своїй сторінці в соціальних мережах. Він зауважив, що зростання оптових цін завжди буде нижче за підняття роздрібних цін за рахунок того, що на кожній стадії, від виробника до постачальника, а потім до торгівлі, платиться ПДВ, а кожен із цього ланцюга ставить свій заробіток у відсотках до відпускної ціни.

За минулі 5 років втричі подорожчали алкогольні напої Горілка. Якщо у лютому 2014 року коштувала оптом приблизно 17,7 грн за літр, то тепер 53,8 грн. Зростання відбулось у 3 рази.
Пиво. У 2014 році оптова ціна складала приблизно 5,6 грн за літр, а в 2019-му – уже 13,9 грн. Зростання в 2,5 рази.
Етиловий спирт не менше 80%. У лютому 2014 року літр виробники відпускали по 13,2 грн, а у лютому цього року – по 28,2 грн. Ціна зросла в 2,1 рази.
Бренді. У лютому 2014 року – 55,5 грн літр, а зараз уже 111,3 грн. Ціна зросла в 2 рази.

Олексій Дорошенко зазначив: «Я зробив висновок, що пити в Україні люблять і не завжди вміють. Тому коли дорожчає хліб у чотири рази, а горілка в три, то навіть не знаєш, що гірше».

Джерело: Погляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *