З першодруком «Рубікона» в Коцюбинському

Одне з нескорених селищ нашого Приірпіння, де був штаб ТРО,  дороге моєму серцю, бо тут впродовж восьми років працював начальником інформаційного відділу селищної ради. Приємно було побачити мені знайомих людей, а ще мою колишню керівницю в Гостомелі, а нині керуючу справами Коцюбинської СТГ Світлану Чечко.

Це вже друга наша літературна зустріч з ініціативи головного спеціаліста відділу освіти  Олени Чорної, яку провели з нащадком родоводу незламного богатиря й світової легенди Івана Піддубного Сергієм Смаглюком. Ми були дуже раді такій увазі аудиторії різних поколінь до нашої історії, особливо до її  новітніх сторінок. У книзі  «Рубікон» йдеться про те, як Приірпіння стало Фортецею Нескореного Духу, а річка Ірпінь новим Рубіконом, який не пройшли рашисти і не пройдуть!

Цезарю теж було не легко наважитися її подолати, щоб рушити на завоювання Риму, в якому він до основ зруйнував республіку, запровадивши диктатуру своєї влади. Фінал відомий — його самого потім порішили в сенаті. Путінський режим прагне ще більшого — світового домінування будь-якою ціною. І кінець цього режиму теж очевидний. Бо в їхньому кровожерливому прагненні немає нічого людського, він хоче знищити наш народ, як націю, стріляючи з усіх гарматних жерл і ракетних установок, перетворюючи житлові будинки на Братські могили. Кремлівські вурдалаки йдуть по трупах своїх же вояків, оболванених пропагандою “асвабаждєнія” України від українців, а тепер вже з наративом удару на випередження Заходу й США, щоб так довести своє “вєлічіє”, яке ґрунтується на постійних війнах і грабежах. Замість того щоб створювати власну модель успішної економіки для людей, вони посилають їх в м’ясорубку смерті, як в сталінські часи.

Все ж на берегах невеличкої річки Ірпінь наступ другої армії світу мародерів і вбивць було зупинено. Неподалік села Мощун, де хотіли пройти на Київ рашисти, випустили воду з підірваної греблі на Київському морі та шлюзів річки Ірпінь, зробивши навколо землю себе непрохідною. В книзі наголошується на тому, що в рашистів немає жодних шансів, якою б «довга» армія в них не була, вона приречена на поразку, бо з нами сила наших предків і козацький дух, яку показали нацгварідійці в Гостомелі в перший день вторгнення, легіон Повстанця (Володимира Короті) й тероборнівці в Ірпені, наші воїни з бригади Чорних Запорожців в Мощуні й полку “Азов” та інших підрозділів. Тож,  як наголосив нащадок родоводу Піддубних Сергій Смаглюк, подарувавши книги про незламного богатиря, за нами буде Перемога.

Валентин СОБЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *