Ірпінські кобзарі майструють автентичні інструменти (ВІДЕО)

 

Ірпінські кобзарі майструють автентичні інструменти (ВІДЕО)

Ірпінець Віталій Кобзар (це якраз той випадок, коли офіційне прізвище відповідає роду діяльності) на ютуб-каналі «КОБЗАРІ media» опублікував відео виготовлення заготовок з верби для подальшого майстрування українських автентичних інструментів, якими є стародавні кобзи та бандури.

У відеосюжеті показано, як ірпінські майстри Сергій Перехожук та Віталій Кобзар підготували 5 заготовок для кобзи та одну для бандури, з яких через кілька років з Божою поміччю вийдуть народні інструменти. Позаяк процес їхнього виготовлення не швидкий і не легкий. Шар за шаром впродовж кількох років стесують деревину, допоки із грубої заготовки не вийде тендітний мелодійний інструмент, який звучатиме так само, як сотні років тому.

Повний процес виготовлення кобзи та бандури заслуговує на окремий повнометражний фільм. Сподіватимемося, побачити його в майбутньому. Допоки що ж пропонуємо Вашій увазі відеосюжет самого початку цього процесу з відповідною анотацією від авторів:

2 березня вибрались на берег річки Буча з паймайстром Сергієм Перехожуком на заготовки кобз з поваленої верби. Вербу повалила природа, раптом що)

На момент викладки цього відео, з усіх заготовок (а їх вийшло аж 6) в роботі тільки 3, бо ми вирішили не розпилятись на кількість. Будемо ліпше якісніше працювати. інструменти, хоча

 Якби хто хотів підтримати мій проєкт, номер картки нижче:

4149629319545851

5375414105283526

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *