Як зареєструватися підприємцем: покрокова інструкція

Державна реєстрація суб’єкта господарювання – обов’язкова умова здійснення всіх видів підприємницької діяльності

Головне управління ДПС у Київській області наголошує, що право громадян на здійснення підприємницької діяльності передбачено Конституцією України.

Обов’язковою умовою здійснення всіх видів підприємницької діяльності є державна реєстрація суб’єкта господарювання, яка проводиться шляхом внесення інформації до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та підтверджується свідоцтвом про реєстрацію.

Мета державної реєстрації – облік, накопичення, контроль відомостей про суб’єктапідприємницької діяльності.

Державна реєстраціязасвідчує факт створення або припинення юридичної особи, набуття чи позбавлення статусу фізичної особи – підприємця (далі – ФОП).

Увага! ФОП має право займатися бізнесом тільки за тими видами економічної діяльності (КВЕД), які зазначені в його реєстраційних документах.

КВЕД – це класифікатор видів економічної діяльності, який можна переглянути на сайті Держкомстату.

Перед тим як зареєструвати ФОП, треба обрати вид діяльності, для цього проаналізуйте:

-чим плануєте займатись;

-від якої сфери будете отримувати основний дохід;

-які додаткові послуги будете надавати;

-ринок збуту;

-чи дозволений такий вид діяльності для ФОП.

Для державної реєстраціїфізичної особи – підприємця необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг виконавчих комітетів міських рад та районних державних адміністрацій (далі – ЦНАП) особисто або через уповноважену особу, а також можна надіслати необхідні документи по пошті з описом вкладеного у конверт. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням, справжність підпису засвідчується нотаріально.

Якщо документи подаються у паперовій формі, заявник пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, а якщо документи подаються представником, додатково подається примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія документа, що засвідчує його повноваження (крім випадку, якщо відомості про повноваження цього представника містяться в ЄДР).

На сьогодні реалізована можливість реєстрації ФОП в електронному вигляді, – з цією метою потрібно зайти на Реєстраційний портал Міністерства юстиції України «Дія» та дотримуватись зазначених там інструкцій. Скористатись такою послугою можна за умови підписання заявником заяви з використанням засобів електронної ідентифікації.

Для державної реєстрації підприємцем громадянину необхідно подати:

– заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (згідно з формою 1, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 №3268/5);

– паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податку;

– у разі державної реєстрації ФО, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарства – договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства;

– у заяві за бажанням зазначаються відомості про обрання системи оподаткування (групи платника ЄП) та про бажання зареєструватись платником податку на додану вартість;

– для фізичної особи, яка досягла 16-річчя і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності – нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів), піклувальника чи органу опіки або піклування.

Державна реєстрація суб’єкта господарювання – обов’язкова умова здійснення всіх видів підприємницької діяльності, тому фахівцями ГУ ДПС у Київській області під час проведення контрольно-перевірочних заходів досліджуються питання здійснення офіційноїреєстрації СГ, дотримання роботодавцями трудового законодавства під час використання найманої праці та використання зареєстрованих РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій.

Залишаємось на зв’язку:  Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

ГУ ДПС у Київській області

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *