ЯК ВЛАДА ІРПІНЬ ДЕРИБАНИТЬ

$5000 за сотку – всі гроші наперед 

Для здравомислячих людей вже давно не новина, що земля громади стала товаром, на якому Ірпінська влада заробляє надприбутки. Всі начебто це знають і розуміють, але довести не можуть. «Це все вигадка. У вас докази є?», – традиційно відхрещуються представники влади від своєї причетності до дерибану – підпільного ринку, на який вони перетворили землі Ірпінської громади. Тож, будь-ласка, от докази. До вашої уваги пропонується прихований запис розмови секретаря Ірпіньради Анатолія Єлізаровича Мороза із громадянином, який вдавав із себе покупця земельних ділянок. Покупець: Здрастє. 

А.Є.Мороз: Так. Ну шо? Значить, яка в тебе задача? 

Покупець: Задача в мене така… Ігор поставив мені задачу там свою – не знаю наскільки вона решіма… 

А.Є.Мороз: Ну, ми з Ігорем шо говорили… Він хоче щоби … він тобі це говорив – за ділянку землі? 

Покупець: За дві. 

А.Є.Мороз: Дві, да? 

Покупець: Ну, як дві. Я йому кажу: подожди, давай хотя би одну сдєлаєм. Мені то нужней, чем йому… 

А.Є.Мороз: Дивися, Саша, тільки щоб ви мене правильно зрозуміли, що земля – це бізнес зараз тут… 

Покупець: Ну, то понятно. 

А.Є.Мороз: Значить це: сотка – п’ять тисяч. Єслі мені удасться щось скинуть – я буду старатися. Зараз з землею херово, дуже і дуже херово. Значить, я думаю, що може удасться… ото де «Дубки» були, так – що може там почнуть дерибанить…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Тоїсть, там шикарне місце, там просто шикарне місце. Тому ти подивися, якщо тебе влаштовує і ціна і ето самоє… мені треба терміново, щоб ти дав отмашку – і я скажу, що робити. Покупець: Ціна мене влаштовує. Тєм боліє в «Дубках»… 

А.Є.Мороз: Я зрозумів, дивися… Значить, у тебе прописка Харківська? Да? 

Покупець: Красноградська – Харковськой області. 

А.Є.Мороз: Х..йня. Значить, ідеш у другий кабінет… 

Покупець: Коли? Завтра можна? А завтра виходний. 

А.Є.Мороз: Ні – в понеділок. У понеділок там, вівторок… я не знаю, коли там у них прийомний день. Не світи ж нічого. Приходиш, говориш: я хочу отримати земельну ділянку, я тут народився, я тут виріс, я тут ето самоє… Значить пишеш заяву. До заяви прикладуєш – зразу візьми ксерокопію паспорта (першу, другу і там де прописка), ідентифікаціонного кода… Ну, якщо єсть у тебе якісь бойові заслуги – но в тебе їх немає. Значить, оце приложи – і туда здай. Терміново просто. Тупо терміново! 

Покупець: Я понял – подать заявку. 

А.Є.Мороз: Да – подай заявку. І все. А потім, значить, даш отмашку. Тоїсть, як ти це зробиш, я скажу голові, щоб тебе забронювати. Но, перед першим рішенням прийдеться отдать… 

Покупець: Я хотєл спросіть: а скоко? Обично как – десять процентов дают… Ну, скажитє… я не знаю… 

А.Є.Мороз: Ні. Все дається зразу. 

Покупець: Все зразу? 

А.Є.Мороз: Все зразу. Це гарантовано… 

Покупець: Ну, єслі сбой, допустім сбой пойдьот на коком-то етапе? Там же ж поетапно… 

А.Є.Мороз: Ні. Тоді тобі вернуть гроші. 

Покупець: А, всьо… 

А.Є.Мороз: Ну, шоб ти знав, які будуть розходи. Розходи будуть на те, щоб проект зробили землеустрою. Це десь офіційно тисячі три з половиною, навєрно, гривень. Значить так – це розходи будуть у тебе. Так. Там по якійсь молочовке… тому, що п’ять висновків треба буде зробити. Або ти їх сам будеш бігать робити, або людині прийдеться заплатить, щоб вона бігала. 

Покупець: Ну, прийдеться, навєрно, людині заплатити… 

А.Є.Мороз: Диви, диви… Треба архітектуру – ну, не знаю скільки, якісь копійки вони там платять. Висновок земельного управління, висновок санепідемстанції. Висновок архітектури… не архітектури, а памятніков старіни… і екологія. Екологія – сама паскудна. Там знову за кожну сотку… 

Покупець: Як це можна буде зробить? Вам віддать гроші, так? А ви там… 

А.Є.Мороз: Ні, ні, ні. Ти нічого не будеш мені давать… 

Покупець: Чи комусь там? 

А.Є.Мороз: Да. Я скажу, да, да, да… 

Покупець: Тому, що ж я нічого ніде не знаю толком… 

А.Є.Мороз: Саша, мені поставив задачу Ігор. Так? Да, значить, мені поставив задачу Ігор, і тому я… 

Покупець: І ето самоє, за Ігоря… Шоб на будущеє допустім – два участка, шоб вмєстє, рядишком… 

А.Є.Мороз: Це тоді треба зразу робити це. Я думаю, що там не хватить просто – там малий участок. Но, но, но, но… я думаю що – що ви беріть… Беріть його, як беріть, а потім, єслі буде тому, шо ще там трошки може прихватять ліса. Ну, це все, Саша… буде це телятко в пузі – в Ірпені землі нема. Оце забирають в людей насильно. Якийсь… от він викупив ці «Дубки», а ніх..я там не робив на протязі двадцяти років, значить всі будівлі розпалися, а тепер у нього його забирають. І – оце вся земля. Ти понімаєш? Тому сильно нема тут чим жирувать. Це, получиться – не получиться, получиться – не получиться… На Стоянці там – у тому степу, на поймі там… 

Покупець: Ето такоє – в принципє, там на перспективу… Єслі там, допустім, будеш траса, ето самоє… там дебрі… 

А.Є.Мороз: Ну, там будуть будувати котеджне містечко. Таке будуть будувать… Можна буде купити… Тоїсть, якщо є кошти – вони у вас не пропадуть. Все равно земля це… Я вам даю по… не я даю, а нижня отмєтка. Ви її оформите дешевше чим сім, вісім, ви його даже не глядя продасте… а в тому місці – всі десять будуть. 

Покупець: Та ето хотя би для себя, о продаже пока не стоіт вопрос. 

А.Є.Мороз: Нє, я до чого веду. Якщо получиться щось у другому місці, то це… тільки вже на когось треба буде оформлять. 

Покупець: На местного кого-то – да, желатєльно. Есть у меня там однокласнікі… 

А.Є.Мороз: Всьо – розмова мєжду нами. 

Покупець: Ну, там нє будет сбоя? Мер там упрьотся… Всьо – я вам дєньгі даю. 

А.Є.Мороз: Ні, не мені, Саша, не мені, не мені… 

Покупець: Я понял. Скажете кому. 

А.Є.Мороз: Да. Нєт, ну я ж не пацан – ти ж розумієш… 

Покупець: Нет, думал, может поетапно как-то там. Прошла там одна тєма… 

А.Є.Мороз: Ні, Саша, такі правила гри – я їх поміняти не можу. Чому? Тому, що так заведено. Тому, що людина взяла – і потім… і все – ні сюди, ні туди. Ти понімаєш в чом дєло? Да? 

Покупець: Просто сразу решаєм вопрос – я вам отстєгну скоко-то… і всьо. 

А.Є.Мороз: Да, да, да, да. Ну, оформлять ти будеш сам. 

Покупець: Я понял. 

А.Є.Мороз: За нами: перше рішення – це проект, друге рішення – це затвердження проекту, дальше вже акт отримаєш… Іще будуть які розходи, Саша. Будуть розходи там по… там, де буде п’ятно забудови – треба буде заплатити за дубки за ті, за дерево. Скільки ти будеш… 

Покупець: А приватізіровать нельзя? 

А.Є.Мороз: Нє, приватізіровать можна… Дивися – я тобі розказую тому, що це вже пройдений етап. Значить, справа у тому що, якщо у тебе є гроші – ти можеш всі ці дубки викупити, зразу. Якщо у тебе нема грошей, то ти береш (все одно сйомку роблять – і кількість дерев фіксується), тому, якщо ти хочеш все викупить – ти викупив і це вже твоє. Якщо у тебе немає грошей, то тоді робиться під п’ятном забудови робиться, там допустім – п’ять, десять чи скіки дерев треба зрубувать, щоб побудувати… де буде будиночок. Ну, вже з архітектурою ти будеш вияснять. Значить, ти тоді платиш за оці, які зносяться, а ті береш по акту на зберігання. Ти зрозумів? Тобі треба буде знести – тоді будеш просить, шо прошу знести – заплатив за нього і знось. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Покупець: Получаєтся, за каждоє дерево. 

А.Є.Мороз: Да. Ти зрозумів. 

Покупець: Хорошо, я всьо понял. 

А.Є.Мороз: Да, задача ясна? Розмова – між нами! Ми з тобою не говорили на цю тему. Поняв?! 

Ось так-от дуже цікава «розмова між нами», в якій відкритим текстом розкриваються корупційні схеми земельного дерибану в Ірпінському регіоні. Звісно, ніхто не може буде звинувачений без вироку суду, але цей матеріал має зацікавити правоохоронні структури. Звісно, якщо вони не «в долі» з Ірпінською владою з прибутків від земельного дерибану. Висновки про це можна буде робити з реакції на цю публікацію з боку прокуратури, МВС, СБУ, КРУ – всіх тих, хто начебто повинні стояти на сторожі закону, а не його порушників. 

SONY DSC

Хоча на цій звуковій доріжці записано голос тільки секретаря міськради Анатолія Мороза, говорю про них у множині, адже одноосібно він не зміг би вирішувати такі питання. У цій розмові пролунала така фраза: «Значить, даш отмашку. Тоїсть, як ти це зробиш, я скажу голові, щоб тебе забронювати». На сленгу корупціонерів «дати отмашку» означає передати гроші – хабар, відкупні. «Скажу голові», – вочевидь йдеться про міського голову Ірпеня Олега Бондаря. Також було б дивним, аби про такі оборудки не знав голова керівної фракції в Ірпіньраді Олег Сотніков. Словом, при бажанні можна «розкрутити за ниточку» весь клубок від «паскудної екології» до такої ж верхівки влади. Головне, аби було таке бажання у структур, до обов’язків яких входить боротьба з корупцією та зловживанням посадовим становищем. 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

 

P. S. Ця розмова була записана у червні перед сесією Ірпінської міської ради, яка щонайменше двічі переносилася і врешті-решт відбулася 25-го червня без Анатолія Мороза. Олег Бондар пояснив відсутність секретаря ради тим, що той потрапив до лікарні у зв’язку питанням про дерибан семи гектарів колишнього табору «Орлятко». За інформацією редакції «Зоря Приірпіння» секретар Ірпіньради опинився в реанімації дізнавшись про оприлюднення наведеного вище запису розмови. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *