Українцям необхідно навчитись правильно сортувати та здавати на переробку упаковку.
Досвідом сортування побутових відходів з користувачами Facebook поділилася ініціатор еко-проекту “Україна без сміття” Євгенія Аратовська.
Про утилізацію потрібно замислюватись вже у магазині, зауважує активістка. «Збір вторинної сировини вимагає дотримання певних правил, аби в очікуванні мобільного пункту не захаращувати кухню та не заводити дрібних мушок, – розповідає Євгенія Аратовська. – Приміром,Tetra Pak я обов’язково промиваю зсередини, виливаю залишки рідини».
Упаковку PURE Pak, яка майже ідентична Tetra Pak, але не містить алюмінію, теж краще промити і здавати на переробку разом з упаковкою Tetra Pak, наголошує активістка.
Відходи необхідно максимально стискати, аби не возити повітря.
«Щодня накопичується пластик – соломинки, поліетиленові пакети, поліпропіленові упаковки від молока і морозива, – розповідає Євгенія Аратовська. – Часто потрапляють у мій будинок поліетиленові пакети, з якими дитина завжди повертається з магазину. Їх я стискаю, випускаю повітря і складаю у окрему торбинку, щоб вони займали менше місця».
З ПЕТ-пляшок знімати кільце і наклейки не потрібно – все це зробить машина, говорить Євгенія Аратовська. «Якщо не хочете збирати кришки, можете прикрутити їх на вже зім’яті пляшки», – ділиться досвідом раціоналізаторка.
“В Україні переробляють прозорі, а також напівпрозорі блакитні, зелені, коричневі ПЕТ-пляшки, решта – білі, жовті, рожеві та чорні – не підлягають утилізації, – пояснює активістка. – Білі містять полівінілхлорид(ПВХ) – полімер на основі хлору, який згодом починає виділяти шкідливу і канцерогенну речовину, а кількості жовтих, рожевих та чорних замало для промислової переробки».
Євгенія Аратовська радить у Макдональдсі пити каву без кришки, яка виготовлена з полістиролу.
«Це дуже поганий пластик, – пояснює екоактивістка. – Краще, щоб полістирол не контактував з гарячим, бо може виділяти нехороші речовини».
Стаканчики і соломинки виготовлені з поліпропілену, каже Євгенія Аратовська, зауважуючи, що на стаканчику з Макдональдса немає відповідного маркування на денці.
Ніколи не кидайте змішану упаковку у пакет з папером, наголошує екоактивістка.
«Tetra Pak, Pure Pak, плівка високого тиску, стаканчики з-під коли, кави і навіть морозива – все це змішана упаковка, яка має шар паперу всередині, але зовні і зсередини покрита поліетиленом, – наголошує раціоналізаторка. – На звичайній картонно-паперовій фабриці такі відходи не можуть бути перероблені – при змочуванні вони завжди спливають на поверхню і зазвичай відправляються на звалище».
Стікери від цукру Євгенія Аратовська відправляє до паперу.
«Вони не мають зовнішнього шару полімеру і до Tetra Pak не належать, – пояснює екоактивістка. – На картонній фабриці шар паперу змиється, а пластик спливе».
Проблемною раціоналізаторка вважає упаковку Еколін.
«Це пластик, зовсім не папір, – пояснює вона. – Ніхто такого не переробляє”.
У пакет з макулатурою потрапляють зазвичай рекламки. «Завжди беру флаери із солідарності до студентів, які у такий спосіб можуть підзаробити», – ділиться досвідом Євгенія Аратовська.
Фольгу екоактивістка збирає півтора року з надією, що в Україні з’явиться технологія її переробки.
«Викинути рука не піднімається, тому зберігаю до кращих часів, – пояснює ініціатор еко-проекту “Україна без сміття”. – До речі, в Канаді теж не переробляють фольгу”.
У Києві відсортоване сміття завжди можна віднести до стаціонарного пункту прийому вторсировини або до мобільного, які курсують по місту за певним графіком, наголошує Євгенія Аратовська.
Джерело: ecotown
Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ