Як не втратити свій голос: пам’ятка для виборців

Як не втратити свій голос: пам’ятка для виборців

Шановні виборці! 25 жовтня 2015 року пройдуть вибори до місцевих рад і міських голів. Ось деякі поради щодо свідомого та законного волевиявлення. Скористайтесь цією інформацією!

По-перше, у вас є можливість і ви повинні перевірити чи є ваше прізвище у реєстрі виборців. Для цього існує реєстр www.drv.gov.ua, де після простої процедури реєстрації можна перевірити свої дані. Як це працює? Після реєстрації у виборця з’являється «Особистий кабінет», за допомогою якого робиться запит на перевірку власних даних. Якщо ваше ім’я зовсім не знайдено, то можна відправити заявку на включення до списку. Електронною поштою надсилається відповідь та детальніші роз’яснення. Дізнатися, де саме є ваша установа ведення реєстру виборців можна тут.

По-друге, варто заздалегідь дізнатися де ваша виборча дільниця. Щодо графіку роботи, то він однаковий для всієї України: вони будуть працювати з восьмої ранку до восьмої вечора за київським часом. Адреси дільниць уточнити можна тут. Голосувати українці будуть саме за місцем постійної реєстрації, бо це місцеві вибори!

По-третє, вирішіть заздалегідь – за кого саме віддавати голос. Кандидатів багато, часу на передвиборчу агітацію чи якусь конкретну справу теж було достатньо. Усі партії України повинні були відкрити списки своїх кандидатів – саме за людину, а не за партію взагалі, будуть голосувати виборці України. Бюлетень буде виглядати так: назва партії, лідер її місцевого осередку та безпосередньо ваш кандидат. Список партій на виборах 2015 року можна побачити тут.

Також пам’ятайте, що у день виборів будь-яка агітація заборонена. Ваш вибір має бути свідомим!

В Київській області цілодобово діє телефон «гарячої лінії», за яким можна повідомити про порушення законодавства під час проведення передвиборчої кампанії та у день волевиявлення.

 

Джерело: КНК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *