Як можуть «перебити» номери та підробити документи на ваше авто

Як можуть «перебити» номери та підробити документи на ваше автоЗ початку цього року працівниками територіальних сервісних центрів Київщини виявлено 6 фактів підроблення документів на транспортні засоби та 12 транспортних засобів номери агрегатів, яких були замінені або підроблені.

В Україні з кожним роком стає все більше автомобілів із підробленими документами. Почастішали і випадки, у підробленні доручень на право користування авто, воно може бути  виготовлене на фальшивому бланку, із високоякісною підробкою засобів захисту або ж виготовлене на справжньому нотаріальному бланку, списаному як втрачений або знищений. Тому, щоб уникнути неприємностей  впевніться в його дійсності.  Така  інформація міститься в  Єдиному реєстрі довіреностей  у вигляді скороченого витягу, яка надається  на Ваш  письмовий запит приватними нотаріусами, державними нотаріальними конторами, державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та його філій. У скорочених витягах міститься інформація про реєстраційний номер і дату реєстрації довіреності (її дублікату) в Єдиному реєстрі довіреностей; номери та серії спеціальних бланків нотаріальних документів, на яких викладено текст довіреності (її дубліката) – для довіреностей, посвідчених у нотаріальному порядку; дату посвідчення довіреності (дата видачі її дубліката); строк дії довіреності; номер запису в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, за яким посвідчено довіреність (видано дублікат довіреності); відомості про особу, яка посвідчила довіреність (видала дублікат довіреності); відомості про посвідчення довіреності в порядку передоручення або відомості про припинення дії довіреності.

Ще одна з порад! Щоб не з’ясувалося, що куплений автомобіль знаходиться у кредиті, в арешті чи у розшуку, будь ласка, звертайтеся також до приватних нотаріусів, державних нотаріальних контор, державних підприємств «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та їх філій  для отримання відомостей про виникнення, зміну,  припинення обтяжень рухомого майна,  а також про звернення  стягнення  на рухоме майно, які містяться у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.  Такі відомості  є відкритими для всіх юридичних та фізичних осіб. Тому будь-яка особа може звернутися з відповідною заявою про надання витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Аби не стати ошуканими та не купити автомобіль-«двійник», радимо звертатися до працівників експертної служби МВС та перевіряти його по базах даних. Розпізнати та перевірити оригінал номеру кузова можуть лише фахівці. Така процедура відбувається досить швидко, тільки за її результатами можливо не допустити помилки при купівлі автомобіля.

За цей період проведено 7282 операцій з видачі посвідчень водія, з них 3392 водіїв отримали посвідчення вперше, 900 посвідчень видано у зв’язку із втратою або крадіжкою та 2990 – замінено.

Для того, щоб отримати посвідчення водія в першу чергу потрібно закінчити заклад, що проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв  транспортних  засобів та  має державну акредитацію на провадження такої діяльності.  Всі спеціалісти цих закладів повинні пройти атестацію в установленому порядку. Атестація   спеціалістів   проводиться   комісією,   що утворюється  керівником територіального органу з надання сервісних послуг МВС, за участю представників Мінінфраструктури, МОН та МОЗ з  метою визначення відповідності спеціалістів кваліфікаційним вимогам   за напрямом  підготовки,  перепідготовки  і  підвищення кваліфікації водіїв.

 

 Прес-служба Регіонального сервісного центру МВС в Київській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *