Всемогутність чи правовий нігілізм електропостачальників?

Всемогутність чи правовий нігілізм електропостачальників?

Війна війною, а корупція, дерибан і зловживання владою – за розпорядком. Таке враження складається від діяльності ірпінського ЖК «Сяйво» стосовно намагання підключити потужну трансформаторну підстанцію (скорочено ТП) під вікнами сусіднього будинку – ЖК «Женев’єва-2».

Дана історія триває вже кілька років. Про це неодноразово писала «Зоря Приірпіння». (Читайте публікацію «ТП розбрату в дворі ЖК “Сяйво”»). Коротко суть проблеми описав Михайло Ковальчук – чоловік замовниці будівництва ЖК «Женев’єва-2» Лідії Ковальчук:

Всемогутність чи правовий нігілізм електропостачальників?
Ліворуч ТП у дворі ЖК “Сяйво” – праворуч ЖК “Женев’єва-2”

«При спорудженні трансформаторної підстанції забудовником Вʼячеславом Ващенком за адресою: м.Ірпінь, вул. Пушкінська, 25-В (нині вже перейменованої на Василя Стуса – ред.), порушені ДБН (державні будівельні норми), а саме:

– відсутня охоронна зона 3 метри навколо ТП;

– відсутні 10 метрів до вікон сусіднього будинку (реально 4,5 метра).

Вказані порушення ДБН підтвердила «Незалежна судова експертиза».

Сильне електромагнітне поле від ТП під вікнами квартир,майже впритул, негативно впливатиме на життя і здоров’я мешканців сусіднього багатоповерхового будинку, спричиняючи у них розвиток онкологічних захворювань. Порушується стаття 3 Конституції України: “Людина,її життя і здоров’я,честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність”.»

 

20 грудня 2019 року Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області N 386/8816/19 накладено заборону на проведення дій по підключенню трансформаторної підстанції до електричних мереж.

«Проте, ігноруючи судову заборону на проведення робіт, ДТЕК «Київські регіональні електромережі» погоджує заходи по підключенню ТП.

Суд навмисно затягує розгляд та прийняття рішення справи по суті.

Навіщо проводити судову реформу, якщо ДТЕК «Київські регіональні електромережі» та інші корупціонери не виконують рішення судів?

Україна є правовою державою згідно статті 1 Конституції.

Яким чином Державна архітектурно-будівельна інспекція прийняла будівлю ТП в експлуатацію із такими явними порушеннями державних будівельних норм?», – переймається проблемою Михайло Ковальчук.

У січні 2022 року заяви про злочин ДТЕК «Київські регіональні електромережі» за ст.382 ч.1 ККУ не виконання Ухвали Ірпінського міського суду від 20.12.2019 р N 386/8816/19 були проігноровані Ірпінським міським відділом поліції та Бучанською прокуратурою.

Потім прокуратура порушила кримінальну справу проти ДТЕК «Київські регіональні електромережі» за невиконання Ухвали суду. Але, навіть незважаючи на це, все одно тривають підготовчі роботи до введення в експлуатацію ТП під вікнами ЖК «Женев’єва-2».

На цьому прикладі однієї ТПшки в окремо взятому ЖК викривається ціла система правопорушень, зловживань владою, правового нігілізму та просто банальної людської байдужості. Уявіть собі ситуацію, яка може, на жаль, трапитися з кожним. Будуєте чи купуєте собі житло, вибравши зручне, екологічно чисте місце. І раптом ваш сусід «ощасливлює» вас такою небезпечною і шкідливою для здоров’я новацією, як згадана трансформаторна підстанція ЖК «Сяйво» під вікнами іншого ЖК «Женев’єва-2». При тому, що ТП за браком місця у дворі, можна встановити в підвалі, технічному цокольному приміщенні чи на даху свого будинку. Але ж ні – натхненники й організатори ТП від ЖК «Сяйво» прагнуть чи то свою всемогутність (близькість до ірпінської влади) продемонструвати, чи то перевірити наскільки насправді нині всерйоз державна влада взялася викорінювати правовий нігілізм і корупцію?

Знімках нижче погоджувальний проект ДТЕКу та зафіксовані у січні 2022 року роботи з прокладання силових кабелів. Тобто, всупереч забороні, винесеної згаданої вище Ухвали суду.

Така поблажливість відносно порушників закону  може дорого коштувати не тільки «простим смертним», а й сильним світу цього. Особливо тим, з чиєї вини стає можливою подібна правова вакханалія. Сьогодні нечесним забудовникам зійде з рук ТПшка біля ЖК «Женев’єва-2», а завтра вони відчують слабкість правової системи й облаштують небезпечну для здоров’я трансформаторну будку (або ще щось шкідливе) під вікнами судді, прокурора, або ж і самого Президента України, якщо висловлена ним позиція боротьби з корупцією та зловживанням владою не буде підкріплена реальними справами.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Від редакції «Зорі Приірпіння»: просимо вважати цю публікацію офіційним зверненням до

ДТЕК «Київські регіональні електромережі»,  Ірпінського міського суду, Державної інспекції енергонагляду, Національної поліції в Київській області, Бучанської окружної прокуратури, Київської обласної прокуратури, Генеральної прокуратури України, Державної інспекції архітектури та містобудування України, Офісу Президента України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *