Кілька сесій Ірпіньради поспіль не приймають позитивного рішення по зміні цільового призначення ділянок за адресою вул. Чехова, 6-е та Пушкінська, 26-б. На яких півтора року тому зведено 8-поверховий будинок – ЖК «Женев’єва-2». За нього сплачено належну пайову участь «живими грошима» до бюджету – понад 2 мільйони.
Але питання від сесії до сесії депутати просто «динамлять», незважаючи на обурення місцевих жителів, які прийшли на 77 сесію міськради із плакатами «ІМР вбиває людей».
«Яблуком розбрату» стала трансформаторна підстанція (скорочено ТП), зведена у сусідньому дворі ЖК «Сяйво». Річ у тому, що збудована вона із порушенням будівельних нормативів. Впритул до подвір’я ЖК «Женев’єва-2». Також відсутня належна триметрова охоронна зона довкола ТП. Не витримана належна відстань 10 метрів до житлового будинку.
Через ці порушення забудовник «Женев’єва-2» Михайло Ковальчук категорично не погоджується із наміром сусіда по ЖК «Сяйво» облаштувати там згадану трансформаторну підстанцію майже впритул до свого будинку. Хоча сусіди, які наразі на «короткій нозі» із владою, неодноразово давали зрозуміти Ковальчуку: заплющ очі на порушення, погодься на ТП під будинком – і його відразу узаконять і введуть в експлуатацію. Натомість Ковальчук наполягає на своєму. Така близькість потужної підстанції до житла несе загрозу для здоров’я людей, при цьому порівнює ТП із «Чорнобилем під вікнами ЖК».
Журналісти «Зорі Приірпіння» розслідували історію виникнення цієї проблеми. Вималювалась цікава хронологія подій.
Формально ТП була здана у експлуатацію 28 квітня 2017 року.
Але початок робіт фактично розпочався 22 червня, який зафіксовано на цій світлині.
У липні 2017 року на запит Михайла Ковальчука “Обленерго” надсилає листа, що ніяких документів щодо ТП нема і їм про це нічого не відомо!
Виходить так, що трансформаторна підстанція прив’язана до повітря, але здана в експлуатацію! Не менш красномовним фактом є лист Михайлу Ковальчуку, надісланий Ірпінською радою, про те, що вона на трансфораторну підстанцію, збудовану Ващенком В’ячеславом, дозволів не давала.
Тож, виходить, що забудовник В.М. Ващенко з «Обленерго» не погоджував жодних дозвільних документів на побудову трансформаторної підстанції.
ДАБІ, на запит Михайла Ковальчука, підтвердила, що при побудові трансформаторної підстанції забудовником В. М. Ващенком порушені ряд норм ДБН «Містобудування, планування і забудови міських і сільських поселень», зокрема ст. ст. 3.25, 8.20, 8.23.Це означає, що ТП
– збудована на межі огорожі,
– охоронна зона (не менше 3 метри до межі) – відсутня,
– збудована у 5 метрах до вікон сусіднього будинку замість 10.
Є висновки, що при будівництві 12-квартирного будинку по вул. Пушкінській, 25-в, 25-г порушено норму, згідно з якою значно перевищена розрахункова щільність населення житлового району!
Також порушені основні положення «Житлових будинків, де йдеться про те, що:
– категорично не можна порушувати права на безпечне проживання людей;
– вище 10 поверхів газ забороняється;
– натомість обов’язкове встановлення електроплит у всьому будинку, оскільки індивідуальні газові прилади, котли не передбачені законодавством і винятків бути не може!
Але від сесії до сесії права мешканців ЖК «Женев’єви-2» вперто ігноруються депутатами.
20 грудня за позовом Михайла Ковальчука до Ващенка В’ячеслава відбувся суд, що виніс рішення на користь Михайла Ковальчука.
Суд зобов’язав Ірпінську міську раду усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою по вул. Пушкінська 25-б, а ПАТ «Київобленерго», яке є третьою стороною у спорі, заборонити подавати електроенергію до збудованого забудовником Ващенком трансформатора.
Проте Ірпінській раді і суд – не суд, а так, тема для голосувань, наслідки та мотиви яких регулюються політично-практичною доцільністю. Не врахували забудовницькі інтереси певних політичних сил – і питання не проходить. ТП у дворі «Сяйва» – це не просто трансформаторна підстанція для електроживлення мешканців. Її призначення, вочевидь, інше: живлення забудовницького бізнесу фракцій БПП та БЮТу в Ірпіньраді.
Певно, що має бути вихід з даної ситуації, який би влаштував усі сторони цього протистояння. Його ми відшукали у дворі ЖК «Карат», розташованого неподалік місця ТП-шного конфлікту. Там збудована «коробка» під трансформаторну підстанцію за всіма вимогами ДБН, а це: і триметрова охоронна зона, і належна відстань до житлових будинків. Тобто дотримані всі вимоги, які встановлені до будівництв ТП.
Саме цю ТП можна було б експлуатувати як базову, з якої вже і живити електрикою ЖК «Карат», «Сяйво», «Сяйво-2», жителі яких через згаданий конфлікт наразі змушені платити підвищений (промисловий) тариф за користування електроенергією. А це влітає їм в чималу копійку!
Вы нашли выход а когда это сделают?