Вода в Ірпені: запаси і перспективи

Начальник КП «Ірпіньводоканал» Олександр Маркушин нещодавно виступив перед громадськістю зі звітом за пророблену роботу та перспективним планом на найближчі півтора роки.

Вода в Ірпені: запаси і перспективи

Основною задачею в цьому році «Ірпіньводоканал» поставив собі не допустити тої проблематики з водою, що була минулого року. Для цього боротимуться з несанкціонованим використанням води у приватному секторі. Адже безперервний полив напряму зі шлангу рівносильний витратам п’ятиповерхового будинку. Планується закупити обладнання, яке допоможе виявити місця несанкціонованого підключення, навіть якщо ним не користуються в момент виявлення. Роблять таке обладнання в Білорусі, його вартість 140 тис. грн.

Вода в Ірпені: запаси і перспективи

Цього року на мільйон гривень передбачено реконструкцію центральної водонасосної станції. Вона вже на 50 % зроблена, а до серпня буде остаточно закінчена.

Одна з наймасивніших закільцівок буде в Ірпені на вулиці Технологічній по дорозі вздовж річки Бучанки, в районі РЕМу. Здача запланована до кінця цього місяця.

Вперше за більше ніж 10 років в Ірпені будуватиметься велика каналізаційно-насосна станція (КНС) з пропускною здатністю 4,5 тис. кубів на добу – буде споруджена біля «Гранд-Лайфу». Також побудують два колектори напірної каналізації – 4 км на вулиці Надсонова через станцію другого підйому на вул. Чехова. Колектори і каналізації будуть діаметром 315 мм, ще буде нова закільцівка на Надсонова  з 325 міліметрової труби.

Взагалі район «Гранд- Лайфу» новий і постійно зростаючий, але по воді і каналізації він буде найсучасніший – «Водоканал» зможе будь-який будинок вимкнути, переключити на резервну лінію, промити, не вимикаючи інших абонентів.

Вже пройдено експертизу і готовий проект реконструкції центрального колектора на 13,5 мільйонів грн.  Протягом місяця їх мають виділити. Діаметр колектора 1000 міліметрів (1 метр). У ньому збиратимуться всі стоки Гостомеля, Ірпеня, Ворзеля та Бучі. Це стратегічний колектор.

Наступного тижня на експертизу буде подано проект по воді у Стоянці – будуватиметься станція другого підйому з двома резервуарами по 500 кубів і станція водопідготовки знезалізування. Землю вже відведено. Ця станція дасть можливість піднімати 3 тис. кубометрів води на добу. Вартість цього проекту 5 мільйонів грн. Підготовчі роботи і, можливо, навіть заливка фундаменту планується в другому півріччі. Все залежить від фінансування.

Запроектовано три свердловини: у парку Покровський свердловина підземного типу, в районі вулиць Чекова і Університетської і біля санаторію «Ластівка». Для останньої землю ще не відведено. Ці свердловини качатимуть воду в свердловини другого підйому, звідки вода розходиться по всьому місту.

Існує домовленість на заміну всіх трубопроводів з перепідключенням за рахунок міста, що проходять по вулицях, де йде заміна асфальту. Зараз робиться вулиця Московська, повністю перекладатиметься трубопровід по вулицях Київська і Полтавська. Частково замінюватиметься стара каналізація.

В червні буде запущено нову абонпрограму для клієнтів «Водоканалу», яка дасть можливість створити базу абонентів. Для цього необхідно буде прийти одноразово з паспортом, ідентифікаційним і техпаспортом, відсканувати їх у працівника «Водоканалу».

База буде електронною, отже надалі заключити новий договір чи отримати технічні умови можна буде без купи інших документів.

У цей же період планується запустити сайт водоканалу, де в особистому кабінеті можна буде подивитися власні облікові данні та оплатити послуги з допомогою банківської карти.

Створено проект і до кінця року планується по вулицях 8 Березня і Тургенівській прокласти новий каналізаційний колектор, до якого можна буде підключити жителів приватного сектору.

Створюється проектний відділ, де можна буде оформити будь-які проекти.

Відтепер ставитимуться тільки сучасні водонепроникні, антимагнітні лічильники, які за рішенням виконкому встановлює тільки КП «Ірпіньводоканал». На лічильниках встановлено систему глобального позиціонування і тепер робітники «Водоканалу» зможуть отримувати всі необхідні данні з лічильників просто проїжджаючи повз них на швидкості до 40 км/год на відстані 100-200 метрів.

Вода в Ірпені: запаси і перспективи

Колектор, через який всі стоки йдуть на Київ, частково знаходиться в аварійному стані.

Довжина колектора близько 6 км, з яких 250 м йде по Києву, через газову корозію верхню його частино роз’їло. «Водоканалом» розроблено проект, який вже пройшов експертизу, і тепер очікується дозвіл на реконструкцію. Питання вирішуватиметься на спеціальній нараді в Києві. Це потрібно робити терміново, адже до нього приєднано ввід з Коцюбинського, де останнім часом спостерігається масова забудова.

Про затверджений ліміт на стоки читайте в публікації «Слово начальнику «Ірпіньводоканалу»».

«Ірпіньводоканал» налаштований знайти кошти на введення геоінформаційної системи (ГІС) в нашому регіоні. Її вартість мільйон двісті тисяч грн. На впровадження системи потрібно півтора роки, адже потрібні спеціалісти, потрібно створювати новий відділ, а слюсар має обстежити кожний колодязь, кожну трубу, кожен метр води пройти.

ГІС – це просто кажучи мапа міста, на якій нанесено водоканалізація, всі закільцівки, діаметри труб, де яка засувка, фотографія колодязя, коли він побудований і коли побудовано водопровід, кожного абонента. І, що найважливіше, встановивши датчики, можна буде вирівняти гідравліку в системі по всьому регіону.IMG_0426

Як відомо, цього року у нас відбувається перезатвердження водозапасів родовища. Цю роботу проводить Українська геологічна компанія. За першими неофіційними прогнозам у нас з нашим родовищем в Ірпені все гаразд. За попередніми неофіційними звітами протягом минулих 15 років не зазнав змін наш підземний водний горизонт.

Автор: Надія ФЕДЦОВА

Фото: Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “Вода в Ірпені: запаси і перспективи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *