Ірпінь. Води вистачить усім

Загальні запаси Ірпінського родовища становлять 35 тисячі кубометрів води на добу. Затверджений запас по Ірпеню – 15 тисяч кубів води на добу.

На сьогоднішні зі станції другого підйому «Ірпіньводоканалом» піднімається в Ірпені 8, 5 тис кубів води на добу. Взимку це до 7 тис. куб. м/добу.

Минулого літа, коли була зафіксована аномальна спека, витрати води доходили до 11 тис куб. м/добу зі станції другого підйому по вулиці Чехова. Тобто запас води є.

Реалізувавши проекти, заплановані «Водоканалом», можна ще один такий самий регіон забезпечити водою, стверджує начальник КП «Ірпіньводоканалу» Олександр Маркушин.

Нещодавно в приміщені міськради Громадською радою і КП «Ірпіньводоканал» було організовано публічний захід, на якому пан Маркушин відзвітував за два роки роботи та розповів перспективний план роботи на найближчі півтора роки.

Начальником КП «Ірпіньводоканал» Олександр Григорович Маркушин працює з лютого місяця 2016 року. Перед цим пропрацював три роки заступником начальника.

Ірпінь. Води вистачить усім

На підприємстві в Ірпені працює 260 чоловік. Прокладено 110 км води і 105 км мережі каналізації. В наявності 45 одиниць техніки і механізмів.

«Ірпіньводоканал» обслуговує два міста – Ірпінь і Бучу і два селища – Гостомель і Ворзель.

В Ірпені існує три станції водозабору. На вул. Чехова – 70% Ірпеня забезпечується водою з цієї станції. У неї 13 свердловин і 2 резервуари на 6 і 3 тис. кубів. Вона забезпечує всю центральну частину Ірпеня – від Паспортного столу до вулиці Тургенівської включно, і по той бік від залізниці, де «Фуршет» та меблева фабрика, а також частково 6-у і 7-у лінію та будинок за адресою: Миру, 1-а.

Другий водозабір знаходиться в районі БКЗ. Резервуар там невеликий – на 400 кубів – він забезпечує мікрорайон БКЗ. Приватний сектор він фактично не забезпечує, там дуже мало дворів. Тому минулого року практично не було проблем по БКЗ.

Третій водозабір – на вулиці Полтавській, біля заводу «Прогрес». Там два резервуари по тисячі кубів кожен. П’ять свердловин живить ці резервуари. Проблем минулого року там не було, води всім вистачало.

Всього на мережу працює додатково 20 свердловин по Ірпеню, які в час пік підтримують постійний тиск.

По вулиці Українській знаходиться центральний каналізаційний колектор. З нього всі стоки Бучі, Гостомеля, Ворзеля і Ірпеня йдуть на Київ. Минулого року «Ірпіньводоканал» проклав  600 погонних метрів труби діаметром 1000 міліметрів. Поруч проклали 600 метрів 225-міліметрової труби для води. Після чого всіх абонентів було пере підключено до мережі.

Також було прокладено 900 погонних метрів нового трубопроводу води діаметром 200 мм на вулицях: Лісова, Українська, Матросова і Соборна, що допомогло закільцювати будинки в районі Паспортного столу.

Прокладено трубопровід на вулиці Шевченка, Друга лінія і зроблено масу закільцівок.

Історично так склалося, що в Ірпені багато вулиць не закільцівано, тому «Ірпінводоканал» одним з пріоритетних завдань цього року бачить створення максимальної кількості закільцівок. Адже чим більше закільцівок, тим більше вода ходить по колу. Це добре.

Одна з найбільших закольцівок зараз в Ірпені будується на вулиці Технологічній по дорозі уздовж річки Бучанки, в районі РЕМу.

На початку місяця в Бучі на тупиковій лінії (район «Річ Тауна») увесь тиждень йшла брудна вода, це одна з найбільших закільцівок Бучі – 4 км. Силами «Водоканалу» – двох бригад Гостомеля і Бучі повністю промивалися всі мережі. Разом з Бучанським ЖЕКом було вимито всі стояки всіх будинків –  все, що збирається в трубах.

Каналізаційно-насосна станція (КНС) 4, яка знаходиться в мікрорайоні БКЗ за заправкою КЛО, фактично на території Бучі, була реконструйована: замінено всі насосні агрегати, засувки, клапани.

На всіх КНС Ірпеня, Гостомеля, Бучі і Ворзеля замінено все електрообладнання – всі лампи на світлодіодні, що дозволило зекономити електроенергію на кожній станції (їх приблизно 15) десь на 2000 грн. в місяць.

Два роки тому між «Водоканалом» і Паспортним столом було побудовано централізовану станцію зливу, що допомогло «Водоканалу» підняти свій заробіток з договорів з приватниками з 8 тис грн.  до 100 тис грн. десь 80-85 тисяч грн. в місяць. Вона себе оправдує.

Зверніть увагу, що «Ірпіньводоканал» також  надає послугу з відкачки вигрібних ям, і робить це дешевше за приватників – фактично по собівартості.

На всю техніку встановлено навігатори, що допомогло економити паливно-мастильні матеріали на 20-25%.

На «Ірпіньводоканалі» і на станції другого підйому в цьому році встановлено відео нагляд. А на головному водозаборі – станції по вул.. Чехова – встановлено ще й охоронну систему. Є тривожна кнопка і зараз встановлюється система «периметр», звільняються охоронці – це також є частиною економії.

Створено бригаду з відключення боржників. Минулого року міськрада купила «Водоканалу» автівку, її забрендували, купили обладнання і через систему каналізації можна відключити будь-якого абонента. Спочатку приїжджають попереджати. Потім відмикають. Якщо у вас є заборгованість, то будь ласка, приїжджайте, підписуйте договір про реструктуризацію – і ваш борг розіб’ють на рік.

Ірпінь. Води вистачить усім

Ірпінь. Води вистачить усімПо всьому Ірпеню встановлено систему диспетчеризації. Випробовувально  її вже запустили. Вартість системи – мільйон дев’ятсот шістдесят грн. Що це таке і що воно дозволяє? Тепер з головного диспетчерського пункту, який знаходиться на «Водоканалі», можна ввімкнути чи вимкнути будь-яку свердловину або насос в КНС.

Працівники «Водоканалу» можуть побачити в електронному вигляді рівні наповнення резервуарів, показники лічильників та показники споживання електроенергії на кожній свердловині. Якщо десь якийсь перепад електроенергії, йде сигнал. Більше того – на свердловинах конструкції метр на метр, що нагадують хатку, встановлено детектори руху.

Раніше приїжджали, вмикали свердловину – вона підкачає, знов приїжджали вимикали. Якщо десь якийсь порив і треба терміново вимкнути свердловину – їхали по ключі. Доки повернуться, доки закриють – 10, 20, 50 кубів витікало. Тепер це по дзвінку може зробити диспетчер. У нас чотири диспетчери, всі пройшли навчання, у кожного свій ключ доступу. Також ця система дозволяє постійно бачити на екрані наповнення резервуарів.

За останній рік було перебурено три свердловини на Матросова, на перетині Київської і Лермонтова, на території санаторію, які давали 10 кубів, а тепер всі 25 кубів в годину.

Побудовано 5 нових свердловин. У районі КМЦ центра, на Університетській, в районі Пушкінської і Чехова – там побудовано чотири свердловини, підведено труби, електроенергію, робиться промивка. Після чого вони будуть запущені в мережу. П’ята свердловина знаходиться на території  дитячої поліклініки, вона буде качати воду в резервуари на станцію по Чехова. Ці п’ять свердловин додаватимуть в резервуари приблизно 3 тис. кубів води на добу. Раніше ці резервуари наповнювалися до 9 тис. кубів води, тепер з 5 новими свердловинами резервуари наповнюватимуться до 13 тис. кубів.

Приблизний кошторис цих п’яти свердловин 2,5–3 мільйонів грн. Пробурено їх коштом забудовників, а землю відведено містом – пів гектара землі, по 10 соток на кожну свердловину.

Зараз повним ходом іде перезатвердження всіх запасів води у нашому родовищі, яку робить Національна геологічна компанія. Їздять абсолютно по всіх свердловинах, їх  у нас 126 , на кожній перевіряють статистичний і динамічний рівень. Офіційний звіт, який дасть геологічна компанія, можна буде прочитати на сайті «Водоканалу» у вересні-жовтні цього року.

Як вже вказувалося на початку, затверджений запас нашого родовища становить 35 тис. кубів, з них на Ірпінь відведено 15 тис. кубів. Запас води у Бучі приблизно 3 тис. кубів, а в Гостомелі запас вичерпано, адже на селище затверджено 1300 кубів води. На Блиставицю затверджено 10 тис. кубів запасу.

Інвестиції у «Водоканал» минулого року становили близько 13 мільйонів гривень. Цього року планується до 30 мільйонів на нову КНС з новими колекторами, 5 чи 7 закільцівок, будівництво станції в Гостомелі, реконструкції колекторів, нові програми.

Ірпінь. Води вистачить усім

Шановні жителі регіону, хочемо звернути вашу увагу на те, що за нелегальну врізку накладається штраф, а також порушник притягується до адміністративної відповідальності. Також велике прохання не залишатися байдужими, якщо ви десь бачите аварію чи якщо з під землі б’є вода – повідомляйте за телефонами вказаними нижче!

КП «Ірпіньводоканал» знаходиться за адресою: Соборна, 1-а і працює з 7:45. Адмінперсонал працює до 18:30. Якщо аварія чи якась нештатна ситуація, аварійно-ремонтні бригади йдуть додому після усунення проблеми. Субота й неділя вихідні.

Зараз є невеликі зміни по ЦНАП. Контролери будуть працювати з 8-ї до 17-ї, а в суботу з 8-ї до 15-ї будуть в міськраді приймати людей. Аварійна бригада працює цілодобово.

Телефони:

Приймальня (04597) 62-9-46

Диспетчерська (цілодобово) (04597) 62-8-28

 

Автор: Надія ФЕДЦОВА

Фото: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *