ВИСТАВКА «НА ШЛЯХУ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ»

Наприкінці 1980–х років у Радянському Союзі було дозволено створювати незалежні від правлячої Комуністичної партії організації.

Процеси демократизації починаються і в Приірпінні. В Ірпені ще жили колишні політв’язні комуністичних концтаборів, учасники національно-визвольної боротьби українського народу. Наприклад, ветеран ОУН і УПА, поет і перекладач Дмитро Паламарчук. 22 січня 1989 року Українська Гельсінська Спілка відзначила 70-у річницю Соборності України нелегально в Бучі, на квартирі вчительки української мови та літератури, пенсіонерки Надії Левченко. Надія Іванівна теж була членкинею УГС.

Михайло Земляний в Ірпені, Євген Гуля в Коцюбинському, Микола Лабунський і Василь Кравченко в Бучі формують осередки Народного Руху України.

В міській газеті «Прапор перемоги» з’являються статті з випадами на адресу Михайла Земляного, Рената Польового та інших.

В 1990 році виникли осередок Української республіканської партії, Ірпінський курінь Українського козацтва.

В агітації за Незалежну Україну беруть активну участь Світлана Турпітько, Борис Касьяненко, Леонід Сивокінь, Володимир Паламарчук, Святослав Сідий, Людмила Забарило, подружжя Кухарів – Юрій і Ганна та інші.

16 липня 1991 року в «Прапорі перемоги» виступають голова Ірпінської організації Руху Микола Лабунський і голова Бучанської організації УРП Надія Левченко. Обоє  – за Незалежну Україну.

Коли 19 серпня 1991 року в Москві стався путч поет-рухівець Сергій Бабайкін роздав надруковані на машинці звернення Бориса Єльцина та Івана Драча проти перевороту ірпінським козакам Івану Коломійцю і Владиславу Драшпулю. Вони розклеїли їх в Ірпені.

10 вересня 1991 року над Ірпінською міськрадою було піднято синьо-жовтий прапор, поруч із червоно-синім.

24 серпня наші земляки взяли участь у велелюдному мітингу біля Верховної Ради. Верховна Рада проголосила Незалежність України.

1 грудня 1991 року понад 90 відсотків виборців проголосували за Незалежність Батьківщини.

Багатьох із тих, хто виборов Незалежність України, вже немає серед живих. В 1991 році вдалося добитися проголошення Незалежності нашої Батьківщини мирним шляхом. Нині, коли український народ почав брати владу під контроль, Росія вчинила проти нас агресію. Мусимо захищати Україну зі зброєю.

Подивитись виставку, присвячену становленню Незалежності можна в  Ірпінському музеї з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *