Викрито інтернет-шахрая, що видурював гроші в довірливих користувачів

Прокуратурою міста Ірпеня затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо місцевого жителя, який за допомогою комп’ютера та світової мережі Інтернет, зареєструвавшись на сайті популярного інтернет-аукціону, організував власний аукціон різноманітної електронної техніки, якої насправді у нього не було.

Викрито інтернет-шахрая, що видурював гроші в довірливих користувачів

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений створив на інтернет-аукціоні декілька облікових записів використавши при цьому власні реєстраційні дані. Виконавши всі умови реєстрації та ознайомившись з умовами використання сайту, молодий чоловік став учасником електронного аукціону.

На електронній сторінці сайту спритник розмістив неправдиву інформацію щодо різноманітної електронної техніки, починаючи з кухонного приладдя до планшетних комп’ютерів та з вартістю від ста до декількох тисяч гривень. За умовами аукціону переможцю торгів необхідно було здійснити переказ коштів по реквізитах пластикової картки зловмисника.

Викрито інтернет-шахрая, що видурював гроші в довірливих користувачів

Після перерахування коштів організатор аукціону зобов’язувався переслати електронну техніку, однак, переслідуючи злочинний намір, направлений на власне незаконне збагачення, організатор аукціону не мав на меті виконати зобов’язання з фактичної передачі та доставки товару покупцям, а отримані на свою платіжну картку грошові кошти присвоював та розпоряджався ними на власний розсуд.

Викрито інтернет-шахрая, що видурював гроші в довірливих користувачів  Органом досудового розслідування встановлено 11 постраждалих осіб, серед яких, зокрема, і є жителі інших регіонів України. Злочинними діями молодого чоловіка, потерпілим нанесено шкоду у розмірі понад 10 тисяч гривень, яка в ході досудового розслідування була відшкодована останнім у повному обсязі.

Дії зловмисника кваліфіковані за ч.ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

 

                 Роман ПШИК,

Прокурор прокуратури м. Ірпеня

 

 

Інші публікації на тему КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО читайте ТУТ

One thought on “Викрито інтернет-шахрая, що видурював гроші в довірливих користувачів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *