ЯК ШВИДШЕ ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ

Вже майже рік в Україні ведеться неоголошена війна. Ситуація давно вийшла з під контролю державної влади. Щодо перспектив розвитку ситуації на Сході та Україні загалом та про те, як потрібно діяти у цій ситуації патріотам України, йшлося в інтерв’ю кореспондента «Зорі Приірпіння» з радником міністра оборони, керівником навчально-вишкільного центру «Південь» Андрієм Верлатим.

 

ЯК ШВИДШЕ ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ
– Аналізуючи перебіг подій у східних регіонах, ми бачимо, як терористичні угрупування «ЛНР» і «ДНР», які постійно тероризують місцеве населення, спочатку були зведені до меж обласних міст діями Української Армії, тоді керованою міністром оборони України Валерієм Гелетеєм, – говорить Андрій Михайлович. – Тоді наша армія героїчно поборола російську агресію. Цим самим давши зрозуміти загарбнику і всьому світу, що російська зброя не є непереможною. Але Європа, яка «здала» Україну, примусила зупинити наш наступ. Внаслідок чого ми зараз бачимо, як розростаються підконтрольні сепаратистам території.
Зараз такі політики, як Ангела Меркель заявляють про повне припинення вогню на території України та виведення зброї. Мені дуже цікаво: куди можна відвести зброю у Донецьку та Луганську?! Ніякого виведення зброї ми не бачимо. Навпаки, спостерігаємо накопичення важкої зброї. Вибори (до Верховної Ради – ред.) будуть проведені фейкові. Ми побачимо, що Опозиційний блок завдяки цим виборам долучить до свого активу ще з десяток депутатів. Знову почнеться розхитування ситуації в Україні.
– Простих людей, м’яко кажучи, давно хвилює питання: коли ж закінчиться ця неоголошена війна під умовною назвою АТО?
– Справді, ніхто не розуміє смислу цієї війни й не може дати їй чіткого визначення. Через що важко сказати, коли вона закінчиться. Якщо це терористи, то ми не чули від них більш-менш чіткої адекватної вимоги, як це за звичай роблять терористи. Якщо їх назвати повстанцями, то не зрозуміло, яку ідею вони переслідують? Адже будь-яка повстанська армія оголошує за мету якусь ідею – народовладдя, незалежності і т. ін. Ними наразі не сформульовано жодної ідеї. Вони попросили спеціальний статус для Донецька. Отримали його. Потім самі ж від цього відмовилися й розпочали військові дії.
– Що це може означати?
– Виходить, що в Україні, фактично, відпрацьовується нова технологія – це гібридна війни, яка в корені дуже небезпечна. Можна фінансувати тисячу банд, але неможливо їх консолідувати, що ми зараз і спостерігаємо на Сході України. Ми бачимо практику ведення війни силами іншої держави – без оголошення війни. Такого раніше не було в світі. Росія, яка постачає в Україну найманців та регулярні війська, витрачає величезні засоби й ресурси для утримання цих збройних формувань на нашій території. Для утримання в бойовій готовності так званого ополчення витрачаються навіть не мільйони, а мільярди доларів, які практично щоденно забираються з державного бюджету Росії. Ця країна також не безмірна. Вона велика за територією, але її держбюджет також не бездонна бочка. При цьому слід врахувати нинішнє постійне падіння світових цін на нафту і газ. Відтак, Росія зараз перебуває далеко не в кращому економічному становищі. Тож не довго триватиме її агресія. Але ми вже бачимо створення миротворчого корпусу Китай–Європа на противагу НАТО. Цей корпус нараховуватиме півмільйона солдатів (тільки вдумайтеся в цю цифру!). Найголовніше, є інформація, що ці півмільйона військових знаходитимуться на території Росії. Виходить, що Європа, входячи до економічного простору Китаю, користуючись грошима міжнародного банку Китаю, підписуючи меморандуми єдиного військового корпусу – цим самим фактично почала «здавати» Україну, як європейську державу.
– Тільки почала чи вже «здала»?
– Звісно, що Європа вже «здала» Україну. І причина цьому зрозуміла. Більшість бізнесу багатьох європейських лідерів знаходиться в Росії. Починаючи від нафто-газового і закінчуючи звичайною «хімією», що виробляється в Європі й одразу ж дублюється в Росії. Найбільші європейські автомобільні концерни – БМВ, «Мерседес», «Крайслер»… мають свої філії в Росії. Фактично, вони тут виробляють свою продукцію. Як відомо, автомобільний ринок – один з найбільш прибуткових і валютних ринків світу. Ми бачимо скільки іномарок їздить нашими дорогами. А в Росії їх в десять разів більше. Тобто, іноземні підприємства не пішли з Росії. Вони продовжують там працювати. Автогіганти, що монополізували ринок, працюють і заробляють гроші в Росії, тому не допустять повного розвалу російського ринку. Відповідно – Україна їм невигідна. Путін і пропутінський уряд це також добре розуміють, оскільки в російську економіку вкладено мільярди доларів. За такої ситуації, коли Росія і Китай фактично підтримують російську агресію в Україні, і Європа ввійшла в економічну систему Китаю, ми бачимо, що Україна нікому не потрібна, окрім самої себе й свого народу. Тож зрозуміло, що за нас воювати ніхто не збирається. Тільки ми самі здатні захищати себе, свій народ, відстоювати свою державність і незалежність.
Україна стала «розмінною монетою» у великій геополітичній грі. Через що прикро споглядати, як наш уряд продовжує загравати з Європою, Америкою та багатьма іншими. Нам не потрібна ні Європа, ні Америка! Україна багата самодостатня держава. Аналізуючи історію бачимо, що Україна дала багато вчених зі світовим ім’ям, іншими словами – «постачала мізки» всьому світу. На нашій землі народжуються вундеркінди й генії. Найкращі продукти, що виробляються у тій же Америці, народжені в Україні. Чимало західних мільйонерів мають українське походження. У тих же Штатах, Канаді українська діаспора становить від третини до двох третин парламентів. Тож виходить, що українці правлять світом. Тільки не в Україні. І це дуже прикро.
– Так що ж потрібно зробити, аби змінити ситуацію на нашу користь? Передовсім, як швидше закінчити цю війну?
– Зараз необхідно в першу чергу консолідувати усі патріотичні сили в єдиний потужний кулак. Маю на увазі не тільки патріотичні сили, що зародилися у Західній та Центральній Україні, а також й ті сили, які є в Донецьку й Луганську. Такі сили дійсно можуть зупинити безлад у нашій державі. Наш уряд врешті-решт повинен взяти на себе відповідальність за події в країні та за свої дії. У тім числі також за ті, що ведуться урядом поза нашою державою.
– Андрію Михайловичу, а Ви готові йти в політику і брати на себе відповідальність?
– Так! Я і мої побратими йдемо в політику тому, що бачимо, якщо ми візьмемо на себе відповідальність за нашу країну, за народ – тільки тоді ми зможемо навести лад у державі й здобути добробут для нашого народу. Ми відповідальні люди і завжди будемо брати відповідальність за свої дії, а не розпилюватися пустими обіцянками.
Повинна бути політична воля й бажання припинити цю війну. Не обов’язково повинні «говорити» гармати й снаряди – це справа політиків. Повинна бути відкритою інформація про те, що твориться в країні, насамперед на Сході України. Невже наші переговорники не розуміють, що чим більше вони закривають інформацію про переговори – тим більше ворог отримує шансів в інформаційній війні. Інформація повинна бути відкритою. Народ повинен достеменно знати, що коїться на Сході України і про що за нашими спинами домовляються політики.
– Якою інформацією насамперед повинен володіти свідомий українець?
– Народ повинен знати про пряму агресію Росії, й усвідомлювати, що завтра може прийти «москаль», який не зупиниться ні перед чим, бо в нього немає нічого святого – ні душі, ні Бога. Для нього українець, як у сімнадцятому сторіччі негр для американця – раб, що повинен на нього працювати. Це психологія, спосіб мислення, який протягом попередніх п’ятнадцяти років нав’язували своєму народу правлячі кола Росії.
Слід розуміти, якщо ми здамося на милість пропутінської Росії, то з нами рахуватися там не будуть. Якщо ми почнемо, як це дехто нині пропонує, здаватися, домовлятися з Росією, то втратимо ідентичність країни й ідентичність народу. Відтак, не буде більше України, ні українських дітей, ні українських жінок, ні мови, ні традицій, нічого. Залишаться хіба «мертва мова» на зразок латині та легенди про доблесних і непереможних козацьких лицарів.
– То що ж робити, аби не допустити такого повороту подій?
– Нам необхідно, як я вже сказав, консолідуватися. Потрібно зрозуміти, що наша армія нікому не потрібна, окрім нашого народу. Усіма силами потрібно відроджувати ВПК (військово-промисловий комплекс). Зараз по всій Україні добровольці самі беруться ремонтувати техніку, самі виробляють захисні екрани, виготовляють бронежилети високого рівня захисту, вдосконалюють амуніцію і т. ін. Все це потрібно об’єднати, аби створити народний військово-промисловий комплекс, який працюватиме на нашу армію і на нашу перемогу.
Ми повинні відродити військово-патріотичне виховання молоді. Діти повинні знати свою історію і своє коріння. Тільки та людина, яка пишається надбаннями предків, може з посмішкою відповідати на будь-яку агресію проти її країни.
Ми, патріоти України, як свідома частина суспільства, повинні всі до єдиного по всій країні пройти спеціальні курси навчання поводження зі зброєю та вивчення армійських навичок першої необхідності. Так, я розумію, що це не популярні методи – але вони повинні йти від народу і для народу. Тільки в такому разі ми зможемо примусити уряд виконувати наші вимоги, вимоги народу – жити в єдиній неділимій, багатій і самодостатній Україні!
– Тобто, як розумію, кожен громадянин може прийти в навчально-вишкільний центр «Південь» (чи йому подібний), аби його навчили воювати – битися, стріляти, кидати гранати і т. ін.
– Так. Кожен громадянин, незалежно від статі і віку, може прийти дот нас і сказати: я хочу навчитися захищати свою Батьківщину, свою сім’ю, свою землю! Головне, що для цього потрібно – їхнє бажання! Інструкторів у нас вистачає. Ми уклали угоди з ТСО (колишній ДОСААФ). У нас є полігони. Ми можемо надати повну програму з навчання потрібних військових навичок.
– Андрію Михайловичу, тож, скажіть, як з Вами зв’язатися, аби пройти необхідну військову підготовку?
– Телефон навчально-вишкільного центру «Південь»: (096) 305-90-88.

– ДЯКУЮ. СЛАВА УКРАЇНІ!

– ПАТРІОТАМ СЛАВА!

 

Спілкувався Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “ЯК ШВИДШЕ ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *