В Ірпені, Бучі та Гостомелі вибори 25 жовтня пройдуть за партійною системою

Для перемоги кандидата на виборах його партія має подолати 5-відсотковий бар’єр по всьому округу, а претендент на мандат має набрати мінімум 25% голосів виборців, які візьмуть участь в голосуванні.

В Ірпені, Бучі та Гостомелі вибори 25 жовтня пройдуть за партійною системою

Верховна Рада України 16 липня підтримала в цілому законопроєкт №3485, який вніс низку змін у виборче законодавство України. Парламент затвердив партизацію місцевих виборів на рівні громад, де проживає 10 тисяч виборців, до яких відноситься й нові Бучанська, Ірпінська та Гостомельска об’єднані територіальні громади. Раніше пропорційна виборча система застосовувалась для великих населених пунктів, де проживало 90 тисяч і більше виборців.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, чи міського голови, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі тільки до відповідної сільської, селищної або міської ради.

Одним з ключових питань була форма виборчого бюлетеня. Народні депутати вирішили змінити старий варіант. Раніше українці голосували за партію, а внизу бюлетеня обирали кандидата, якого підтримують. Новий пропонований формат бюлетеня закріпив трохи іншу процедуру. Виборці вписуватимуть номер кандидата у трафарет поряд з партією. Також парламентарі ухвалили поправки щодо бюлетенів, зокрема, через жеребкування визначається номер кожної організації партії.

Планується проводити позачергові, проміжні, перші і додаткові вибори тільки два дні на рік – в останню неділю березня і останню неділю жовтня.

У рік проведення чергових місцевих виборів всі голосування повинні будуть проходити тільки один раз –  в останню неділю жовтня. Також депутати пропонують ввести можливість використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на ділянці за допомогою комп’ютера, підрахунок голосів за допомогою електронних систем, подачу документів кандидатами в режимі онлайн. Крім того, пропонується ввести механізм боротьби з «двійниками» на виборах президента України.

Парламентарі врахували поправки до законопроекту щодо організації виборчого процесу, зокрема, передбачається, що постанови ЦВК невідкладно оприлюднюються на її офіційному веб-сайті із можливістю перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також з можливістю автоматизованого оброблення електронними засобами з метою повторного використання. Також оприлюднюють свої рішення на офіційних вебсайтах окружні та територіальні виборчі комісії.

Закон забороняє проведення передвиборної агітації з наданням виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів.

Також заборонено і надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних і нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *