Уже майже кожен десятий придбаний легковик – електромобіль: детальна статистика

Уже майже кожен десятий придбаний легковик – електромобіль: детальна статистика

Як повідомили в Голосному сервісному центрі МВС України, протягом лютого в Україні було вперше зареєстровано 16 785 легкових автомобілів, за два місяці 2023 року кількість поповнення автопарку українців склала 32 858 легковиків.

Ми вже повідомляли про електромобільну статистику за вищезгадані періоди. 1573 е-мобілі придбали українці в лютому, і загалом 2941 е-кар з початку 2023 року.

Відтак, можемо визначити частку електромобілів від загальної кількості придбаних легкових авто. За перші два місяці 2023 року 8,95% авто першої реєстрації в Україні були електромобілями. Окремо за минулий лютий місяць цей відсоток ще вищий – 9,37% електромобілів з-поміж куплених українцями легкових авто. Годі й говорити – показник переконливий, особливо радує, що динамічно зростаючий!

Якщо взяти статистику за весь 2022 рік, то приріст електромобілів в Україні склав майже 3%. Проте, впродовж останніх місяців означилася чітка тенденція на зростання динаміки електромобілізації. У грудні-2022 частка електромобілів від загальних продажів становила 7,65%, у листопаді – 7,5%, у жовтні – 8,459%, у січні-2023 – 8,495%. Нинішні 9,37% за лютий-2023 вже є рекордом. І вочевидь, не далеко не остаточним, а проміжним!

Зазначимо, що згідно з дослідженнями Bloomberg, після подолання електрокарами 5% позначки від продажів нових авто, відбувається якісний зсув, який змінює суспільну думку країни на користь електромобілів.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *