Український безпілотник «Горлиця» презентовано в Гостомелі

Сьогодні, 8 листопада, на аеродромі в Гостомелі було продемонстровано новий безпілотний літальний апарат виробництва ДП «Антонов». Тактичний безпілотник під назвою «Горлиця» з розмахом крила 6,74 метри має практичну дальність роботи понад тисячу кілометрів. Тобто, умовно кажучи, його можна запускати з Києва до східних кордонів України.

Зазвичай безпілотники запускають за сотню кілометрів до лінії ведення бойових дій. «Горлиця» здатна виконувати бойові завдання з розвідки, коригування вогню артилерії та наведення ракет на ворожі цілі. Її робоча висота близько 2000 метрів, хоча може підніматися до 5000 метрів. Новий український безпілотник здатен сам нести дві бойові ракети типу «повітря – земля» та корегувати їхнє наведення.

Присутній під час презентації «Горлиці» на аеродромі в Гостомелі секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що до початку військових дій на сході України у нас взагалі не вироблялися безпілотні літальні апарати. Цей безпілотник тактичної дії, а на черзі нові стратегічні безпілотники, які зі слів Турчинова, будуть здатні вести розвідку не тільки над Москвою, а й у віддалених куточках країни-агресора.

До Вашої уваги фотомиттєвості презентації “Горлиці” на аеродромі в Гостомелі 

Анастасія ТИМОШЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *