Українські вчені розробили батарейку, яка працюватиме 12 років

Українські вчені розробили батарейку, яка працюватиме 12 років

Батарейка розміром сірникової коробки перемогла в одному із найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів Sikorsky Challenge, який пройшов у Києві. Батарейку, що працює 12 років, розробили київські вчені під керівництвом кандидата технічних наук Владислава Кисельова.

За словами науковця, подібні батарейки випускає американська компанія City Labs, однак сила струму їхніх батарейок в тисячу разів менша, ніж в українських. Розробники не розраховують на допомогу держави, а тому шукають інвесторів. Для цього й беруть участь у конкурсах і виставках технічних новинок.

Українські вчені розробили батарейку, яка працюватиме 12 років

«Батарейка пропрацювала вже рік і чотири місяці і буде давати струм ще 11 років. Її можна використовувати замість електричних акумуляторів для мобільних телефонів і автомобілів. Один бізнесмен із Туреччини зацікавився цим і зараз веде переговори з Китаєм, щоб профінансували створення підприємства з виробництва акумуляторів для стільникових телефонів. Успіх цього проекту зробить мобільні телефони незалежними від електричних розеток», – переконаний науковець.

Науковець поділився секретом довговічності батарейки. У розробці були використані природні властивості тритію (один з ізотопів водню) випромінювати електрони. За рахунок того, що в деяких радіоактивних речовинах є тритій, вони безпечні для людини. Його використовували в своїй батарейці американці (тритієм вкрита сонячна батарея). На неї потрапляють електрони, за рахунок чого і виробляється струм. Український науковець замість сонячної батареї використовував так звану паливну комірку (електрохімічний пристрій). Тому його батарейка в тисячу разів продуктивніша, ніж аналог із США.

Батарейка не тримає енергію, а виробляє її. Термін її роботи – 12 років – обумовлений періодом напіврозпаду тритію. Згідно з розрахунками вчених, за принципом їхньої батарейки можна створити екологічно чисту електростанцію майбутнього.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *