У Ворзелі пройшов фестиваль на захист Будинку творчості композиторів (+ фото)

У суботу, 11 липня, у Ворзелі пройшов музичний фестиваль «Заряди українське» на захист від забудови Будинку творчості композиторів. Під акомпанемент зловіщого скреготу техніки забудовників, яка руйнувала будинки композиторів на ласих для скоробагатьків восьми з лишком гектарах лісових угідь, поруч за будівельним парканом виступали з концертом небайдужі до нашої історико-культурної спадщини музичні гурти: «Зілля», «unsleeping», «Sibirskiy posol», «Горе от ума», «Kraken Landau», «paper airplane».

У Ворзелі пройшов фестиваль на захист Будинку творчості композиторів (+ фото)

Акція організована громадською активісткою Юлією Полянською за підтримки благодійного фонду «Милосердя та Співчуття» мала на меті привернути увагу широких верств громадськості та влад всіх рівнів до проблеми Будинку творчості композиторів (БТК) у Ворзелі, що зараз опинився на межі знищення. Про це, зокрема, говорила присутня депутатка від цього округу Марина Христюк. Мальовничу історичну землю, на якій  жили й творили композитори світового масштабу, прихватизували спритні ділки. Наразі поза будівельним парканом ще залишилася розграбована (переважно протягом минулих кількох років) їдальня з концертною залою БТК, на сходах якої й відбувся музичний фестиваль.

Коли вже все, що можна винесли і розікрали з їдальні БТК, нинішня Ворзельська влада спохватилася, прийнявши на виконкомі рішення у совковому стилі «не пущать» тих людей, які вигребли звідти тонни сміття. Доручила своєму КП «ВУЖКГ» обгородити попереджувальною стрічкою, а також «закрити (заблокувати) всі двері та віконні отвори на об’єкті комунального майна» колишньої їдальні з концертним залом БТК, на облуплених сходах яких проходив концерт на захист від забудови цієї історико-культурної спадщини щонайменше Всеукраїнського, а за великим рахунком і світового масштабу.

У Ворзелі пройшов фестиваль на захист Будинку творчості композиторів (+ фото)

Тобто, встановити нормальні вікна і двері із замками виявилося не до снаги Ворзельській владі. Простіше забити необрізаними дошками «отвори» наразі ще свого комунального майна. За таких обставин свідома громадськість Ворзеля може розраховувати лише на місцеві вибори влади нової Бучанської ОТГ (до якої ввійде і Ворзель), аби до неї увійшли справді небайдужі до історико-культурної спадщини люди з державницьким рівнем мислення на заміну нинішнім позбавленим естетичного смаку забудовницьким скоробагатькам.

 

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості музичного фестивалю «Заряди українське»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *