У Мигалках вшанували пам’ять загиблих воїнів УПА

 У неділю, на Трійцю, неподалік села Мигалки Бородянського району на Київщині біля братської могили, де поховані воїни УПА, відбулася панахида-віче. 

Захід був приурочений річниці від дня загибелі воїнів УПА в бою з військами НКВС у 1944 році. Традиційно тут, на місці похованні воїнів УПА, збираються, щоб вшанувати їхню пам’ять. Священик Православної церкви України о. Максим Козачина відправив панахиду за загиблими, всі помолилися за їхні душі. На всіх присутніх справила враження його патріотична промова.

Опубліковано Сергієм Глиняним Неділя, 7 червня 2020 р.

Перед присутніми виступили: свободівець Ігор Домбровський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський. Він розповів про події, які розгорталися 30 березня 1944 року, карателі МГБ, прочісуючи тетерівські ліси, виявили повстанців сотенного Лисогора. Їх було 186 осіб, а ворогів до 600. Запеклий бій тривав цілий день. Нашим хлопцям вдалося вирватися із оточення. З боями відступали в бік Радомишля. Убитих товаришів мусили лишити. Пізніше 12 тіл українських героїв поховали у спільній могилі у с. Мигалки. Скільки вбитих лишилося у лісі, один Бог знає. Як свідчать історики, серед повстанців сотенного Лисогора було багато мешканців навколишніх сіл, зокрема, й Мигалок.
До присутніх звернулася мешканку села Мигалки Лідія Корякіна, яка зазначила, що хто забуває про свою історію, той не може будувати своє майбутнє.

З великою увагою слухали Людмилу Близнюкову, яка подякувала учасникам заходу за те, що вони пам’ятають про долю молодих воїнів, які загинули у роки національно-визвольної боротьби.
У пам’ять про полеглих героїв прозвучали Гімн України, вірші та патріотичні пісні.

У пам’ятному заході в Мигалках взяло участь чимало учасників захисту України від московської агресії на сході.

Урочистості завершилися поминальним обідом. Частували козацьким кулешем.

Вшанування полеглих борців стало вже не стільки традицією, а й духовною потребою багатьох патріотів, представників УНА-УНСО, Пласту, творчої інтелігенції.

Приємно було бачити, що на вшанування з року в рік прибувають цілими родинами.

До уваги читачів фотомиттєвості заходу в Мигалках

Ніна ЛИПОВЕЦЬКА

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *