У Києві до Дня Незалежності пройшов Марш Захисників Вітчизни (+ фото, відео)

24 серпня українці мали два велелюдних заходи, присвячених Дню Незалежності України. Це «Хода Гідності» і Марш Захисників Вітчизни. «Хода Гідності» – новий формат офіційного відзначення свята, який запропонував президент Володимир Зеленський замість військового параду на головній вулиці столиці.

Організатором Маршу Захисників Вітчизни виступив Рух ветеранів України. «Минулого року, на День Незалежності, ветерансько-військова спільнота вийшла на Марш Захисників України, чим впевнено увійшла до історії. Відбулось не тільки щось невимовно прекрасне. Відбулось народження традиції, яка наповнює нову українську міфологію та ідентичність», – говориться в анонсі до маршу на Facebook-сторінці заходу.

Громадський діяч, медик-волонтер Вікторія Крамаренко зазначила, що Марш Захисників, в якому взяли участь тисячі військових, ветеранів війни на Донбасі, волонтерів, добровольців – це альтернативний захід, що має на меті привернути увагу до подій, що відбуваються нині у суспільстві. У Марші взяли участь рідні загиблих військових, родичі героїв Небесної сотні, які несли у руках плакати «Пам’ятаємо! Небесна Сотня. Герої не вмирають». Під час руху колони люди на вулицях скандували «Героям Слава!».

Також у Марші взяли участь активісти руху FreeRiff, FreeKuzmenko, FreeDugar.

Під гаслом “#Free”  – «здобудемо Волю – відновимо Право» ми хочемо привернути увагу до Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь — фігурантів справи вбивства журналіста Павла Шеремета. Люди скандували: «Свободу Юлії Кузьменко», «Свободу Яні Дугань», «Свободу Антоненку».

Після Майдану частина колони Маршу захисників рушила до Офісу президента, щоб вимагати звільнення Андрія Антоненка, Яни Дугарь і Юлії Кузьменко.

Люди кричали: «Шукайте справжніх вбивць», «Свободу політв’язням» і «Досить брехні». Підтримати ветеранів прийшли тисячі людей.

Український правник, публіцист, перекладач та громадський активіст, керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова (ПДМШ ім. Пирогова) – найбільшої української організації із залученням цивільних медиків-добровольців та допоміжного персоналу до надання медичної допомоги в зоні проведення операції Об’єднаних сил (раніше – «антитерористичної операції») в окремих районах Донецької та Луганської областей у своєму коментарі зазначив, що «сьогодні Київ був не менш велелюдним, ніж вчорашній Мінськ».

100-тисячний марш ветеранів війни за незалежність України нагадав внутрішнім і зовнішнім ворогам, що (про)російський реванш в Україні не пройде!!!

Мали за особливу честь поставити нашу швидку «Гюльчитай» на чолі колони, яка розтягнулась від парка Шевченка до Майдану Незалежності.

Ніна ЛИПОВЕЦЬКА

 

Вітаємо із заслуженими державними нагородами наших ветеранок та ветеранів:

Орден княгині Ольги ІІІ ступеню:

– Світлана Скляр;

– Ольга Іваненко.

 

Орден «За мужність» ІІІ ступеню:

– Іван Ожог;

– Олександр Єдноралюк.

а також авторів мистецького благодійного проекту «Ікони на ящиках від набоїв» Olaf Clemensen та Соня Атлантова – з орденом «За заслуги» ІІІ ступеня!

До уваги читачів фотомиттєвості Маршу Захисників Вітчизни в Києві

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *