Хто роздмухує конфлікт в ОСББ “Буча-Гулівер”?

Наталія Лєвєнцова є головою ОСББ “Буча-Гулівер”. І це одне із найперших об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, створених у місті Буча ще у 2016 році.

Раніше пані Наталя працювала у цьому ж ОСББ секретарем. Тому про проблеми його, як то кажуть, знала все. З 1 січня 2018 року обов’язки голови стала виконувати Надія Черниш, справи якій передав Микола Кригін, що і зареєстрував це ОСББ.

Мешканці будинків неодноразово нарікали на те, що голова правління Черниш Н. та бухгалтер Косурова Е. нехтували своїми посадовими обов’язками і свідомо уникали зустрічі з мешканцями, які зверталися за допомогою у вирішенні численних проблем . А намагання добитися хоч якоїсь фінансової звітності у роботі була марною. Робота велась непрозоро. На вимоги членів ОСББ до керівництва звітувати щоквартально про фінансову діяльність належного реагування не було. Ревізійна комісія, яка була обрана Загальними зборами при правлінні Черниш Н., складалася тільки з тих кандидатур, яких пропонували лише вони самі. Інші пропозиції ігнорувалися. Кошти збиралися регулярно, однак було незрозуміло, куди ці кошти витрачаються.

Тому небезпідставно у людей виникали підозри, що голова щось “темнить”… Терпець обурених мешканців врешті-решт увірвався, і на загальних зборах, у квітні 2019 року, керівництву ОСББ , а саме голові Черниш Н.П. та бухгалтеру Касуровій Е.С., було висловлено недовіру і переобрано. Очолювати ОСББ люди довірили Лєвєнцовій Н.А.

Після переобрання головою пані Наталя врешті-решт отримала доступ до фінансової документації і була шокована побаченим. ОСББ мало купу боргів, бракувало багатьох майнових цінностей.

Однак це не збило її з пантелику, і з властивою її натурі енергією і рішучістю Лєвєнцова взялась до роботи. Про це ви можете дізнатись з її звіту, який має намір оприлюднити пані Наталя шляхом адресного звернення до кожного члена ОСББ. Чому не на загальних зборах, як це має бути згідно з чинним законодавством, запитаєте ви? А тому, що її на загальні збори, які відбулися нещодавно, не запросили. Згідно зі Статутом це мали зробити шляхом офіційного вручення повідомлення. Натомість же пані Лєвєнцова отримує якийсь папірець про проведення зборів, куди її було запрошено не як голову ОСББ , а як громадянку Лєвєнцову.

Пані Наталя здивувалась, хоча ще більше обурення викликало те , що збори збирало колишнє керівництво ОСББ .

– Дивним було і те, що людей запросили у незручний час до Будинку Культури. До того ж, люди мали прийти з документами на право власності на своє житло та документами, які засвідчують особу, – продовжує далі пані Наталя.

Тут мусимо дещо пояснити. Між колишнім керівництвом ОСББ, яке хоче нині повернутись знову до керування, і пані Наталею Лєвєнцовою існував з самого початку серйозний конфлікт, хоча він і не був відкритим, але тягнувся у прихованій формі більше року.

Примітно, що у цьому конфлікті цікаву позицію зайняла міська рада. Цілий рік пані Наталя намагалась достукатись до мера міста Анатолія Федорука, який ніби то і підтримував її, але…

– Це була лише така гра з боку нашого мера Анатолія Петровича, але я це зрозуміла пізніше, – каже пані Наталя. – Більше року, бувши на посаді голови ОСББ, я офіційно і неодноразово зверталась до юристів БМР з проханням внести зміни у відомості на офіційному сайті, де все ще були реквізити колишнього керівництва, телефони, тощо недіючої голови Черниш Н.П. та бухгалтера Касурової Е.С. Однак рада чомусь ігнорувала мене , хоч у мене зберігаються всі заяви, звернення і т. д. на ім’я міського голови…

І врешті-решт, оголосивши одноденний страйк у раді, просидівши весь робочий день на стільчику у приймальні мера, Лєвєнцову таки змушені були вислухати. Хоч і не мер, а його юрист Тарас Шаправський, який є на даний момент заступником міського голови.

– Тоді, зрозумівши, що я нікуди не піду, поки не будуть внесені зміни, він доручив це зробити комусь із працівників ради. Цікаво, я цілий рік офіційно сплачувала податки, платила заробітну плату всім працівникам, навіть під час коронавірусу, коли було досить сутужно, я виплачувала все до копієчки… І от у мене виникає питання, куди ж надходили кошти, якщо мене більше року ігнорували?!  Я ніби й була головою, й ніби мене не було… – дивується пані Наталя.

До речі, це була не найбільша проблема у роботі на посаді голови ОСББ. Вже тривалий час пані Наталя позивається до міської ради. Справа у тім, що на одній із сесій одне із приміщень, що належить ОСББ, мерія вирішила віддати іншій організації в оренду за 1,00 грн. на рік, ігноруючи законні вимоги ОСББ.

– Приміщення, що ми хотіли використати під офіс (якого, до речі, у нас до цих пір і немає) у нас таки забрали. Хоча питання на сесії заслухали, але, м’яко кажучи, “нас пошили у дурні” і нам нічого не залишалось як покинути сесійну залу,  –  із сумом каже Лєвєнцова.

Однак пані Наталя не втрачає надії і вірить у справедливість. Вона продовжує ходити на суди, які все переносяться через всілякі форс- мажорні обставини, судиться також з боржниками, які заборгували ОСББ величезні кошти.

–  Найбільше мені болить, – каже Наталя Лєвєнцова, – що людям зараз намагаються задурити мізки і вони можуть не розібратись у ситуації. Тому я звертаюсь до всіх людей, членів ОСББ “Буча-Гулівер”: велике прохання, уважно ознайомтесь із моїм звітом. Зробіть самі свої висновки. Яке майбутнє чекає на наше ОСББ, залежить лише від вас. Нікого не слухайте. Робіть свій вибір так, як вам підказує ваш життєвий досвід.

І насамкінець. Члени правління ОСББ “Буча-Гулівер” за гарну роботу переобрали Наталю Лєвєнцову головою на другий термін.  Доки діють карантинні обмеження Наталя Лєвєнцова згідно з чинним законодавством має право працювати на посаді і бути легітимною головою ОСББ.

 

 Алла ГОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *