Трьох працівників виконкому віддали під суд!

Трьох працівників виконкому віддали під суд!

Прокуратура Київщини скерувала до суду обвинувальні акти відносно трьох посадовців Ірпінської міської ради.

У рамках розслідування кримінального провадження судитимуть трьох чиновників міської ради. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Київської області.

Ці троє осіб, будучи свідками у справі, без поважних причин відмовилися надати показання в рамках розслідування кримінального провадження. З офіційного сайту Ірпінського міського суду нам стало відомо, що ці троє – заступник міського голови Ірпеня Лідія Михальченко, начальник юридичного відділу ІМР Оксана Залужняк та керуючий справами виконкому ІМР Дмитро Негреша (на фото – зліва направо).

Трьох працівників виконкому віддали під суд!

Нагадаємо, Дмитру Негреші та Оксані Залужняк на початку року вручили підозри за відмову від давання показань.

Досудове розслідування встановило, що вказаних посадовців викликали до прокуратури для надання показань в якості свідків у рамках досудового розслідування та роз’яснювали їм процесуальні права і обов’язки. Однак вони відмовилися від надання показань, посилаючись на ст. 63 Конституції України.

Проте в даному випадку посилання на зазначену статтю є безпідставним, оскільки обставини, з яких допитувалися свідки, не стосувалися їх особисто або членів їхніх сімей чи близьких родичів і не могли стати підставою для їхньої підозри у вчинені злочину.

Судитимуть їх за кримінальним провадженням за ч. 1 ст. 385 КК України (відмова свідка від давання показань під час досудового розслідування). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців.

Нагадаємо, ці чиновники відмовилися давати свідчення по справі так званого бойкоту 13 листопада 2019 року, коли працівники Ірпінської міської ради добровільно прогуляли роботу. Таким чином вони протестували проти Юрія Дмитруня – керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури, який розслідує кримінальні справи проти топ-чиновників Ірпеня. Такі дії юристи та активісти засудили, адже державні службовці не можуть брати участь у страйках. Адже це перешкоджає доступу громадян до послуг, які надають вони та які надаються в приміщенні міської ради.

Джерело: Погляд

 

Інше КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО дивіться ТУТ

 

 

One thought on “Трьох працівників виконкому віддали під суд!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *