«Синдром монтера» у світовому масштабі як причина війн і руйнацій

Свого часу опублікував дослідження під назвою «Екологічна енергетика переверне світ». Тепер доречно детальніше розкрити механізм, як це відбувається. Нинішні воєнні події прискорюють даний процес.

«Синдром монтера» у світовому масштабі як причина війн і руйнацій

Кілька десятиліть тому його запустили самі нафто-газові магнати. Всілякими доступними й недоступними (точніше, незаконними) способами вони штучно присадили переважну частку енергоспоживчого світу на нафтово-газову голку. То було не просто захоплення економічного ринку, а ціла політика. Спецслужби працювали над тим, аби не допустити виробництва електромобілів, натомість випускати машини на ДВЗ для задоволення потреб нафтового ринку. Енергетика і економіка багатьох країн штучно підсаджувалася на газову голку, аби потім зробити їх залежними від країн-постачальників. Хто слухняно поводиться – тому пільги та знижки, хто провадить свою політику – тому драконівські тарифи, або ж взагалі перекриття вентиля. Такий собі «синдром монтера» (вимкну рубильник – кіна не буде) у геополітичному вимірі.

Але ринок має свої закони і правила поведінки. Нарощення виробництва дефіциту (навіть штучно викликаного) з часом переростає у перевиробництво. Таку ситуацію ми й спостерігаємо зараз. Коли гравців на нафтовому і газовому ринку стало забагато. (Політика енергозбереження , системний і масовий перехід на відновні джерела енергії – роблять свою справу). Тепер вже самих любителів когось тримати на короткому повідку – утримують за слабке місце. Хочуть в одних замовляють нафту і газ, а захочуть – в інших. Як заманеться споживачам.

Ситуація складається таким чином, що аби вижити гравцям, треба когось прибирати з ринку. Як тут не згадати про країну-бензоколонку під кодовою назвою 404. Уявіть собі ситуацію, що – колгоспний монтер став правити державою, так  ще й претендує на світове панування, дойнявши вже весь світ своїм вдаваним «вєлічієм»… Закономірно, що цивілізований світ вказує йому на належне місце. Дедалі реальнішим стає нафтогазове ембарго. Все більше країн знаходить можливість і відмовляються від нафтової та газової залежності країни-заправки.

«Синдром монтера» у світовому масштабі як причина війн і руйнацій

Напрошується аналогія із рекетом у лихозвісних 90-х. Спочатку вишибали взяли торгові ятки, кіоски, ринки під свій контроль. Цей бізнес доволі швидко спіткало перенасичення. І рекетири переформатувалися в охоронців торгівельних точок. Словом, ті хто наїжджали й тримали в страху торгівців – стали їхніми найманими працівниками. Звісно, не всі, а лише ті, хто в кого вистачило мізків «перепрошитися», змінити свої поведінку і стиль життя. Інші ж пішли в історичне і фізичне небуття.

Така сама історія зараз відбувається з енергетичними монополістами. Не всіх вистачає розуму і волі переформативуватся із диктування умов на виконання забаганок замовників. Так би мовити, перевтілитися із жандармів у лакеї. Таких викидає на узбіччя цивілізації об’єктивний хід історії.

Небажання змиритися з об’єктивним перебігом подій викликає неадекватну реакцію в «монтерів» з найбільш хворими амбіціями. У намаганні зберегти своє панівне становище вони не добирають заходів. Застосовують силу. Розпочинають збройні конфлікти і масштабні війни під цинічним прикриттям «спецоперацій».

На жаль, нині Україна опинилася в епіцентрі цих пекельних подій. Звісно, що все це перемолеться і повернеться на круги своя… але якою ціною!!! Війна, не обов’язково в Україні, але всілякі локальні бойові дії триматимуть доки існуватимуть енергетичні монополії та їхні власники. У таких типів, доки є можливість, завжди виникатиме бажання вдатися до «синдрому монтера» із претензіями на якесь глобальне, або хоча б локальне панування.

Як можуть цьому протидіяти прості люди – пересічні енергоспоживачі? Перехід на відновні джерела енергії (сонячні панелі, вітряки, теплонасоси), із ДВЗ на електромобілі.

«Синдром монтера» у світовому масштабі як причина війн і руйнацій

Максимальна відмова від викопних джерел енергії, а відтак і залежності від енергетичних монополій врятує світ від тиранії і нових війн.

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

 

 

 

 

One thought on “«Синдром монтера» у світовому масштабі як причина війн і руйнацій

  1. Все так, але не так. Для Росії монопольне становище на ринку засіб, а не ціль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *