Попит на електромобілі зріс у 15 разів, позаяк їхнє обслуговування у 50 дешевше за ДВЗ

Попит на електромобілі зріс 15 разів, позаяк їхнє обслуговування у 50 дешевше за ДВЗ

Українці дедалі частіше почали надавати перевагу машинам на електротязі. Зазначається, що за останній місяць попит на електрокари зріс у 15 разів. Утім це не дивно, адже дефіцит пального в Україні продовжується. До того ж вартість пального суттєво зросла.

Як зазначив СЕО мережі електростанцій Go To-U і координатор Tesla Club Ukraine Назар Шимоне-Даїда, на сьогодні їздити на електромобілі в 50 разів дешевше, ніж на машині з традиційним двигуном, а незабаром розрив досягне 100 разів. Ще один плюс — не потрібно стояти у величезних чергах.

За статистикою, якою поділилася радник заступника міністра інфраструктури з питань розвитку електротранспорту Марина Китіна, на 1 травня 2022 року в Україні зареєстровано 35 762 електромобілі. Тільки в квітні поставили на облік 460 машин на електротязі.

Попит на електромобілі зріс 15 разів, позаяк їхнє обслуговування у 50 дешевше за ДВЗ

Як зазначив заступник голови правління Української Асоціації учасників ринку електромобілів EV-UA Вадим Ігнатов, у травні це число значно збільшиться. Адже попит на електрокари в останні тижні суттєво зріс, причому як на нові, так і на уживані. Також збільшилися продажі й гібридних моделей.

В інтерв’ю LIGA.net керівник Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький зазначив, що здебільшого українці цікавляться бюджетними моделями, ціна на які у діапазоні 5000-6000 доларів. Однак таких пропозицій останнім часом майже немає. А ті, що з’являються, викуповуються на лічені години.

Джерело: АвтоЦентр

 

Від редакції «Зоря Приірпіння»:

Ще недавно противники переходу на електромобілі наводили два основні аргументи на підтримку старосвітських ДВЗ.

  1. Довга зарядка е-мобіля порівняно із заправкою бензобака. Як бачимо, нині ситуація змінилася з точністю до навпаки. Тепер довгі пошуки працюючої бензоколонки передують тривалим простоям у черзі за пальним. На відміну від зарядки електромобіля. Прискорена триває 30-60 хв. Також доступна повільна від звичайної електромережі у будь-якому місці, де працює розетка.
  2. Ціна акумулятора до електромобіля (4-6 тисяч євро) співвідносна вартості заправки бензобаку роками – довше ніж служить акумулятор. Авжеж, донедавна так було. Нині в Україні ціна пального ДВЗ впевнено виходить на європейський рівень – близько 2 євро за літр. Відтак, ціна акумулятора до електромобіля стала співвідносною 40–60 заправкам бензобака. При цьому варто враховувати, що ціни на пальне ДВЗ можуть тільки зростати (у євро і відповідно в гривнях також), позаяк у цій сфері спостерігаємо викривлений ринок – нафтові монополії звикли до надприбутків і не бажають вгамовувати свої апетити. Натомість вартість акумуляторів до електромобілів з їхнім поширенням буде тільки зменшуватися. У цьому плані діють нормальні закони ринку, коли зростання попиту зменшує роздрібну ціну.

Тож глобальний перехід із ДВЗ на електромобілі об’єктивний невідворотній процес, який тільки прискорює нинішня криза ринку пального.

 

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *