Сьогодні – День Національної гвардії України

День Національної гвардії УкраїниДень Національної гвардії України був затверджений рік тому, на зміну Дню внутрішніх військ.

До 2000 року свято відзначалося щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України «Про Національну гвардію України».

24 серпня 1991 року Комітет за відродження Української Національної Армії проголосив створення Національної гвардії України та розпочав запис добровольців. У перший же день записалося близько 30 офіцерів-українців. У західних областях почали формуватись підрозділи НГУ. Справа набула значного міжнародного розголосу і підштовхнула Верховну Раду до більш рішучої розбудови української армії.

4 листопада 1991 pоку нарешті був прийнятий Закон “Про Національну гвардію”. Порівняно з іншими військовими формуваннями, Нацгвардія з самого початку вирізнялась патріотизмом, мотивованістю особового складу і сильними національними традиціями. Вона мала стати елітою нової української армії.

Сучасна Національна гвардія України – підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверинитет.

18-го березня 2015-го року, ураховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку, Президентом України був підписаний Указ № 148/2015, в якому День Національної гвардії України встановлюється як офіційне профільне свято, яке тепер щорічно відзначається 26-го березня.

Вітаємо гвардійців і їх родини! Бажаємо їм Божого благословення, здоров’я, стійкості і довголіття!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *