ЩО БУДЕ З ЗАПЛАВОЮ БІЛЯ МОСТУ?

Або КіНОшні зазіхання на путінський штиб

Громадськість та опозиція нинішній поки що владі останніми днями забили на сполох: влада надумала забудувати заплаву Ірпінь-річки у наймальовничішому історичному її місці – біля Будинку творчості письменників. Інтернетом поширюються знімки зафіксованої будівельної техніки у заплаві неподалік пішохідного та залізничного мостів.

Кореспонденти «Зорі Приірпіння» сьогодні побували на місці подій. Наразі будівельної техніки не виявилося – очевидно, через те, що сьогодні вихідний день. Натомість видно було наслідки її діяльності, які можете переглянути на цих фото. А також «чорних археологів» – шестеро чоловіків з металошукачами блукали розритими ґрунтами в пошуках наживи.

Над дорогою розміщено паспорт будівництва, з якого можна зробити висновок, що тут проводиться будівництво пішохідних алей та велодоріжок.

ЩО БУДЕ З ЗАПЛАВОЮ БІЛЯ МОСТУ? Або КіНОшні зазіхання на путінський штиб

Поки що… Аналітично мислячі люди небезпідставно припускають, що це лише перший крок до загарбання Ірпінською владою цього дуже ласого з комерційної точки зору шматка землі, розташованого, до речі, за межами Ірпеня. Мовляв, спочатку прокладуть доріжки, а потім влада скаже, що вся заплава від них до Будинку творчості належить до ведення Ірпінської міськради. Як аргумент: тут відпочивають, а також працюють на земельних ділянках ірпінчани – тож, мовляв, Ірпіньрада має право нею розпоряджатися.

По-перше, парадокс ситуації в тому, що допоки нинішня Ірпінська влада не перебрала на себе право господарювати, тут можуть відпочивати й обробляти землю наші люди. Тільки-но КіНОшники відчують тут себе повновладними господарями – одразу на цьому місці буде знищена природа, замість якої виростуть висотки комерційної забудови.

По-друге, захоплювати землі поза межами свого населеного пункту, мотивуючи наче за Лесем Подерв’янським «наши здєсь билі» – дуже схоже на підхід країни-агресора, яка захоплює наші території на Сході України. У цьому плані зазіхання КіНОшників надто подібні до дій пропутінського «руського міра». Випадковий збіг? Навряд чи. Враховуючи тортик російському ТБ від Лободи та виконання російського гімна на сесії Ірпіньради.

З іншого боку, за такою «логікою», й Ірпінь можна приєднати, наприклад, до потужнішого за всіма параметрами Києва. Адже у нас також відпочивають і працюють кияни. У будь-якому разі роботи з паспортом будівництва поза межами населеного пункту і безглузде витрачання бюджетних коштів – це вже щонайменше подвійна підстава для реагування прокуратури.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *