Сесія Ірпіньради: бізнес на крові або перед смертю не надихаєшся

Емоційною видалася сьогоднішня 82 сесія Ірпінської міськради, яку провели у закритому режимі. Подвійний контроль мунварти на вході (наче до Верховної, а не міської ради), допуск обраних представників громадськості. Навіть депутата обради Ігоря Домбровського не пустили до сесійної зали. Це при тому, що з-поміж ухвалених рішень, якийсь мізер стосувався медицини й коронавірусного карантину. Більшість питань так чи інакше пов’язані із землею. Чимало з них стосувалися інтересів забудовників, які й були, на жаль, підтримані більшістю депутатських голосів.

До слова, про депутатський склад 82 сесії. Повним складом проігнорувала звітне пленарне засідання фракція партії «Солідарності жінок України». Її очільниця Ольга Олійнич сказала, що у такий спосіб троє депутаток виразили протест проти сьогоднішнього дерибану. Від «Свободи» був присутній тільки один Лаврентій Кухалейшвілі, який сам не голосував та застерігав інших від голосування дерибанних питань. Інші депутатські фракції були представлені повним, або майже повним складом.

«Перед смертю не надихаєшся», – так у цілому охарактеризував порядок денний 82 сесії Лаврентій Кухалейшвілі. У своєму виступі він  закликав депутатів «зберегти останні зелені зони» в районі вулиці 11 Лінія. Аби «зіткнути лобами громадськість із атовцями» там виділили земельні ділянки частині учасників АТО, які вони одразу передали забудовникам. Тепер забудовники «руками атовців» вирішили виготовити й проекти землеустрою. «Бізнес на крові», – так охарактеризувала діяльність влади громадська активістка Михайлина Скорик, яка у своєму виступі зачитала імена всіх Героїв – жителів Ірпеня, що полягли в боях на Сході України.

Повністю виступ Михайлини Скорик дивіться на відео:


Вона звернула увагу на дерибанні питання звітної сесії, а також на те, що «влада грає на одній стороні» у конфліктному питанні між ЖК «Сайва-1» та «Женев’єва-2». Було допущено у сесійну залу та надано слово для виступу представнику «Сяйво-1». Натомість представників «Женев’єви-2» не допустили й до приміщення міськради. Причина  дуже проста. Інтереси «Сяйва-1» відстоюють нинішні депутати від «Батьківщини». Натомість «Женев’єви-2» – вже колишній депутат від цієї політсили Михайло Ковальчук. Зрозуміло, що депутатське голосування знову було не на користь мешканців ЖК «Женев’єва-2».

Натомість наближеним до нинішньої поки що влади забудовникам – традиційно «зелене світло» під час голосувань. Так, на 82 сесії було змінено цільове призначення трьох ділянок загальною площею майже 18 соток із індивідуального на багатоквартирний житловий будинок забудовнику Олександру Пікулику по вул. Університетській, 25. Іншому наближеному до влади забудовнику Сергій Крикуну виділили 56 соток під «ведення особистого селянського господарства». Надали дозвіл на розробку проекту землеустрою вже зведеного будинку по вул. Мінеральна, 7. Загалом, вирішили чимало особистих майнових питань депутатів та наближених до влади осіб.

Заради справедливості варто зазначити, що на одному з питань порядку денного таки прокинулася совість у деяких представників нинішньої провладної більшості, хоча й не у всіх. Під час обговорення питання № 41, в якому йшлося про те, щоб додати до Переліку об’єктів культурної спадщини Ірпеня будинок панотця Кобзарського цеху Миколи Будника. Головуючий в. о. міського голови Андрій Літвинов наполягав на тому, щоб депутати позитивно проголосували за це питання. Видно було, що Літвинов на відміну від інших питань, у цьому випадку вирішив грати свою гру. Кілька разів він ставив на голосування питання будинку Миколи Будника, закликаючи депутатів підтримати його. Чимало з яких також висловлювалися за визнання згаданого будинку по вул. Українській, 56/2 об’єктом культурної спадщини. Депутат Василь Пікулик наголошував на тому, що дане питання обговорювалося на погоджувальній раді й не викликало ніяких заперечень. Головуючий з чималою наполегливістю ставив дане питання на голосування, але воно так і не набрало необхідної кількості 19 голосів. У такий спосіб представники провладної більшості наче глузували із Літвинова, даючи зрозуміти йому його маріонеткову роль на цій посаді.

 

Ніна ЛИПОВЕЦЬКА

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості з 82 сесії Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *