Розміри штрафів за «п’янку»

Покарання за водіння в нетверезому вигляді щороку посилюється і цей рік не став виключенням. Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про нові покарання.

Так, законодавством нашої країни за водіння в нетверезому вигляді у 2015 році був передбачений штраф, сума котрого складала від 3 400 грн. до 5 950 грн., а також позбавлення прав на термін від одного до двох років, або ж адміністративний арешт від семи до десяти діб.

Тепер, якщо людина вперше сіла за кермо напідпитку, її чекає штраф у розмірі 10 тисяч 200 гривень і позбавлення на рік керування транспортним засобом.

Також на законом в 2015 році, якщо водій протягом року робив ще один такий же проступок, покарання полягало в позбавленні водійських прав на термін від двох до трьох років або арешту від десяти до п’ятнадцяти діб, більш того, також була можливість оплатно вилучити автомобіль (автомобіль порушника продають, і повертають йому виручені від продажу кошти). Якщо і це не допомогало і водій втретє порушував законодавство, його позбавляли водійських прав на 10 років, а ось автомобіль вилучали. В разі умисного невиконання рішення суду про позбавлення прав, покарання передбачено у вигляді штрафу від 11 900 грн. до 17 000 грн. або арештом до півроку.

Згідно законопроекту, прийнятому ВР 31 травня 2016, якщо водія протягом 2-х років вдруге спіймали п’яними за кермом, штраф складе вже 20 тисяч 400 гривень. «Плюс» – заборона керувати автомобілем на 3 роки. Якщо ж порушення повториться протягом 5 років, водій не зможе сісти за кермо протягом 10 років і викладе більше 40 тисяч гривень.

Поки законопроект не прийнятий в цілому, суми штрафів залишаються старими.

Юристи в новому законі бачать тільки плюси. Як показує світова практика, високі штрафи і позбавлення права керувати – єдиний дієвий спосіб навчити водіїв не сідати за кермо напідпитку.

Розміри штрафів за «п'янку»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *