Процедура зміни прізвища та документів після одруження в Ірпені

Процедура зміни прізвища та документів після одруження в Ірпені

Зміна прізвища тягне за собою ряд обов’язкових правових наслідків. У першу чергу це стосується необхідності заміни документів після одруження.

Якщо відбулася зміна прізвища – протягом місяця необхідно замінити такі документи:

 • паспорт громадянина України;
 • паспорт для виїзду за кордон;
 • облікова картка платника податків (РНОКПП);
 • водійське посвідчення.

Змінити паспорт під час воєнного стану можна не залежно від прописки у будь-якому місті, розглядатимемо конкретно місто Ірпінь.

Подати документи на заміну паспорту громадянина України і закордонного можна одночасно в паспортному столі, у кабінеті №2. З собою потрібно мати оригінали паспортів, оригінал і копію свідоцтва про шлюб, ідентифікаційний код та його копію. Якщо ви маєте дітей та бажаєте, щоб інформація про них була внесена до чіпу, вам потрібно додатково принести оригінал та копію документів про народження дітей. Також може знадобитися довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

Відтренуйте завчасно новий підпис, та підготуйтесь, що вас фотографуватимуть. Фотоапарат там ще той самий, що і 10 років тому, тож без підготовки з першого дублю вийде не у всіх.

Попередньо можна одразу оплатити послуги у терміналі, встановленому в холі паспортного столу. У меню потрібно обрати послугу, ввести свої ПІБ, дату народження та ІПН. Якщо натиснути кнопку додати, можна одразу додати і закордонний паспорт та оплатити обидві послуги одночасно. Апарат здачі не видає, сплатити можна готівкою або карткою. Обираючи строки потрібно розуміти, що 20 робочих днів це може бути більше місяця. Особисто я обрала 20 робочих днів, паспорт громадянина видали через 20 календарних днів, а от закордонний і через 20 робочих не був готовий.

Сумарно за обидва паспорти вийшло близько 1400 грн.

Перевірити готовність паспорта можна на сайті https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html
Коли буде напис «Документ доставлений до ЦНАП/центру обслуговування «Паспортний сервіс» /дата/ та готовий до видачі» можна спокійно йти і забирати документ в кабінеті видачі паспортів. Процедура займає деякий час, вам потрібно буде придумати чотири паролі, два чотиризначні і два восьмизначні.

Далі ІПН. Для його зміни звертаємось в податкову, 12 віконце. З собою мати оригінал ІПН, новий паспорт і витяг, який вам видадуть разом з новим ID паспортом. У мене ця процедура зайняла 8 хвилин. Заламінувати можна в «Кнопці», але ця послуга працює тільки коли є світло, генератор не тягне апарат для ламінування, також така послуга є в відділі канцтоварів у «Скрині».

Як змінити водійське посвідчення і що буде, якщо не зробити це у місячний термін буде опубліковано на сайті «Зорі Приірпіння» згодом.

Крім вищевказаного списку, є ряд документів, в які теж необхідно внести зміни при їх наявності:

 • дані в реєстрі виборців;
 • медичні картки і страховий поліс;
 • реєстрація та страхування автомобіля;
 • банківські договори, картки та рахунки;
 • заповіт і реєстраційні документи підприємця.

Документи, які не потрібно змінювати після зміни прізвища:

 • трудова книжка;
 • документи про освіту;
 • документи, які встановлюють право на майно.

Надія МАРНА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *