Прокуратура втратила повноваження

Протягом 2014 року прокуратурою міста Ірпеня розглянуто 1 637 звернень громадян, з них 913 вирішено із проведенням перевірки, 703 направлено до інших відомств для вирішення, 11 приєднано до матеріалів кримінальних проваджень, 4 задоволено із вжиттям заходів прокурорського реагування.

Разом з цим, 14 жовтня 2014 року Верховна Рада України прийняла новий Закон України «Про прокуратуру», що приніс ряд суттєвих змін в роботу органів прокуратури.

Так, новим законом органи прокуратури позбавлено функції нагляду за додержанням законів. Таким чином прокуратура вже не здійснює функцію так званого «загального нагляду» і не має повноважень здійснювати перевірки підприємств, установ та організацій на предмет дотримання ними законів України.

Відтепер основна роль у виконанні цих завдань відноситься до компетенції органів державної влади та контролю.

Разом з цим, відповідно до положень нового закону, прокурор здійснює процесуальні та інші дії, спрямовані на захист інтересів громадянина або держави у формі представництва.

Звертаючись із письмовою заявою до прокуратури обов’язково необхідно зазначити відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, вказати суть порушеного питання, зауваження, скарги, прохання чи вимоги.

Звернення, у яких порушуються питання, що не належать до повноважень органів прокуратури, в термін не більше п’яти днів прокурором міста або його заступником надсилаються за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянин, який подав звернення.

Звернення, які прийняті до провадження прокуратурою міста, вирішуються впродовж місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення і перевірки, – не пізніше 15 днів, якщо інший строк не встановлено Законом України «Про звернення громадян».

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, прокурором міста або заступником прокурора міста строки розгляду звернень продовжуються, але не більше як до 45 днів, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Джерело: Прокуратура Ірпеня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *