Про землю атовцям, теплопостачання та облаштування 3-го озера

Сьогоднішня 3-я сесія Гостомельської селищної ради розпочалася з інформації секретаря ради, яка була сприйнята бурхливими оплесками представників влади та громадськості. Олена Кислиця повідомила про позитивне рішення Кабміну щодо утворення 29 об’єднаних громад, серед яких і громада з адміністративним центром у Гостомелі.

Про землю атовцям, теплопостачання та облаштування 3-го озера

Далі перед присутніми виступив голова Гостомельської спілки учасників бойових дій в зоні АТО Олексій Табачук. Він розповів, що представники першої й другої хвилі мобілізації з Гостомеля – вже отримали належні їм земельні ділянки. Наразі у черзі на отримання землі 95 учасників АТО наступних хвиль мобілізації. Загалом в Гостомелі, за словами Олексія Табачука, нараховується близько 220 воїнів  АТО. Вони присутні на засіданні земельної комісії під час вирішення своїх питань. Загалом, у гостомельських атовців налагодився конструктивний діалог з владою.

Про землю атовцям, теплопостачання та облаштування 3-го озера

Натомість під «обстріл» депутатів на громадськості потрапили представники теплопостачальних підприємств, які обслуговують багатоквартирні будинки Гостомеля. Ті в свою чергу «переводили стрілки» на ЖЕК. Новий начальник ЖЕКу нарікав на далеко не кращої якості теплокомунікації, що залишилися у спадок від попередників. Зокрема, малий діаметр перехідників у трубах в одному з будинків військового містечка, мешканці якого зараз потерпають від холоду. Замінити слабкі ділянки теплотраси зараз також не реально – це можна зробити по завершенні опалювального сезону. Вислухавши всі сторони обговорення, селищний голова Юрій Прилипко дав розпорядження теплопостачальникам зробити все нині можливе для вирішення цієї проблеми.

Про землю атовцям, теплопостачання та облаштування 3-го озера

Також депутати затвердили звіт про виконання бюджету за 9 місяців поточного року, погодили кандидатури на посадах заступників селищного голови, призначили нового директора КП «Гостомельінвестбуд», ухвалили зміни до постійних депутатських комісій.

Найбільш емоційні дискусії сьогоднішнього сесійного дня викликало питання про надання дозволу товариству «Голден карп» на здійснення діяльності з метою організації дозвілля відпочинку й оздоровлення громадян, відновлення та розвиток рибальства на 3-му озері по вулиці Кірова. Виявилися активні прихильники і противники цього рішення. Одні стверджували, що такий дозвіл необхідний для впорядкування території. Він допоможе стежити за тим, щоб не ловили рибу браконьєрським способом,  не мили машини на пляжі і т. ін. Противники заявляли,  що таку природоохоронну роботу можна вести силами благоустрою селища без додаткових дозволів. Побоювалися, що це стане спокусою брати гроші з рибалок, і взагалі в перспективі огородити озеро парканом, як це сталося 2-им ставком селища (мовляв, тоді з такого дозволу все починалося). Пристрасті в сесійній залі розгорілися настільки, що довелося оголосити перерву в засіданні, аби депутати та представники громадськості трохи вгамувалися.

Після чого, зваживши всі «за» і «проти» селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко виніс на голосування наступну пропозицію: надати дозвіл товариству «Голден капр» протягом року здійснювати роботи з благоустрою та охорони санітарно-екологічного стану озера. Також дозволити зариблення озера, але грошей з рибалок не брати. За що й проголосували.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *