Про дятлів і довбодятлів

На соснах били в барабани —
«Тук –тук, тук- тук,
відчиняйте двері,
бо зламаєм сук»…


Миттєво в мене зринули рядки, коли повернув голову й був вражений, що біля мене кілька дятлів барабанили загадкову мелодію, схожу до ритмів первісних людей. За бубни були сухі соснові гілки, схожі на мамонтові бивні. Ніколи не бачив, щоб так багато дятлів збиралися одночасно, та ще й на соснах, адже це не плодові дерева, під корою котрих багато поживи.

Про дятлів і довбодятлів
Втім, птахи в крапових «беретиках» так розходилися, що здавалося їх цікавила не їжа, а що знайшли слухача їхніх ритмів, себто мене, і я ще більше розвісив вуха. Навіть вдалося їх сфотографувати. Згодом двоє дятликів навіть зчепилися в поєдинку, аж впали на землю, б’ючись, мов півні! Вав! Хоч би не кинулися на мене й не видовбали всю мудрість. Я ледь не вигукнув поглянувши з захопленням на забіяк: «Полкетіть і довбаніть кого-небудь по лисині з наших урядовців!».
Ніколи такого не бачив, щоб дятли чубилися між собою, адже їм і так доводиться постійно зі своєї голови робити відбійний молоток з «шуруповертом». Боксерам і то легше, а тут постійно треба довбтися головою об дерево, щоб «пообідати». От якби так Господь покарав людей, які нищать природу — у такий же спосіб вдовольняти свою ситість.

Про дятлів і довбодятлів
Однак дятли живуть не лише тим, що змушені під корою шукати свій раціон. Вони охочі до зерна і плодів, причому якось бачив, як дятел в моєму саду наштрикнув на дзьоба ціле яблуко, а потім кинув на паркан, і коли воно розбилось на кілька шматків почав ним смакувати. Що цікаво дятлів аж 220 видів! Є особини від 7 грамів до півколо вагою. Багато з видів дятлів видовбують собі дупла разом із самкою виключно в живих дубах і всього за два тижні, а є такі, що довбуться над дуплом кілька років, як люди. Інші види шукають порожні дупла, а бо ж облаштовують в м’яких породах дерев.

Про дятлів і довбодятлів
А от жолудеві дятли найбільш хазяйновиті, якось вчені в одному з каліфорнійських лісів знайшли сосну, під корою котрої на зиму було приховано 50 тисяч жолудів! Хай живуть дятли, а довбодятлам серед людей – розуму!

Автор: Валентин СОБЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *