Позачергова лихоманка недовідставленої влади

83-ю сесію Ірпіньради зібрали майже через два місяці після попередньої, причому зробили це якось нервово, похапцем, назвавши її позачерговою. Схоже, що нинішня поки що влада вирішила перешикувати свої поріділі за міжсесійний період ряди. Із запізненням  на звітне засідання назбирали 21 депутата.

 

Зменшення провладної більшості

Повним складом зігнорували пленарне засідання депутатки із «Солідарності жінок України». Із чотирьох ірпінських свободівців на сесію прийшов лише Сергій Глиняний. Зі знакових обранців варто відзначити відсутність Анастасії Попсуй та Аркадія Кобринця. Натомість прибув екс-секретар ради Юрій Денисенко, який не часто з’являється у міськраді після своєї відставки.

Також не було на звітному засіданні Андрія Страховського, який у міжсесійний період заявив про свій вихід із «Нових облич». А от Віолетта Кременчук, яка буквально три дні тому заявила про завершення своєї діяльності в цій партії, прийшла на сесію, незважаючи на невдоволення нею деяких вже колишніх партійних соратників.

 

Ірпеню потрібні нові школи, а не добудови старих!

Перед пленарним засіданням громадська активістка Михайлина Скорик-Шкарівська виступила з промовою, яка стосувалася проблем ірпінської освіти. Вона наголосила на необхідності збудувати «з нуля дві нові школи, а не ущільнені… для цього необхідно знайти під нові школи 4 гектари землі у двох районах міста, як це колись обіцялося – у районі Центрального парку та в районі «Синергії»». Також Михайлина Скорик-Шкарівська наголосила на кадровій проблемі в НВО «Освіта» – «найгірша школа у нашому місті», де велика плинність кадрів… «там директорка не володіє комп’ютером, вона курить у кабінеті, не надає батькам договори, від неї тікають вчителі, бо вона на них тисне». Відтак громадська активістка звернулася до депутатської освітньої комісії та начальника відділу освіти виконкому, аби вони вивчили ситуацію та звільнили згадану директорку.

У відповідь головуючий, в. о. міського голови Андрій Літвинов, почав розповідати про «шалені темпи розвитку» освіти в Ірпені та «трудовий ринок», як причину плинності кадрів вчителів. З цього приводу виступив депутат Василь Пікулик, який сказав, що знає освітянську проблему «із середини». Тож Василь Серафимович запропонував, аби депутатська комісія вивчила це питання і зробила належні висновки.

Відео дискусії на освітянську тематику:

 

 

Домбровський порадив Літвинову та начальнику «мунварти» покаятися в прокуратурі  

Депутат Ірпіньради від «Свободи» Сергій Глиняний загострив увагу на питаннях підготовки звітної сесії, про яку він дізнався із сайту. На електронну пошту йому не надіслали ні порядку денного, ні проектів рішень, які депутати отримали тільки вранці перед самим сесійним засіданням.

Ігор Домбровський, депутат-свободівець Київоблради, нагадав, як його протиправно працівники «мунварти» не допустили на попереднє сесійне засідання. Тепер на них заведено кримінальну справу. Відтак, Домбровський звернувся до маріонеткового т. в. о. мера та керівника КП «Муніципальна варта», аби ті «набралися сміливості й не підставляли хлопців, які перешкоджали мені… наберіться мужності й підіть до прокуратури і до слідчого та скажіть, що це ви їх примусили порушити закон, аби хлопці марно не страждали».

Також Ігор Домбровський закликав підтримати білоруський народ у нинішній для нього нелегкий період. Він вивісив на трибуні національний прапор Білорусі й закликав його підняти на флагшткові біля Ірпіньради.

Відео виступу Ігоря Домбровського:

 

Далі депутати дев’ятнадцятьма голосами ухвалили рішення про «завершення децентралізації в Ірпені», яким фактично змирилися з тим, що майбутня Ірпінська ОТГ складатиметься з міста Ірпінь та сіл Михайлівка-Рубежівка, Забуччя, Козинці й Діброва.

 

Ніна ЛИПОВЕЦЬКА

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості пленарного засідання та кулуарних події довкола 83 сесії міськради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *