Понад 100 тисяч електромобілів підкорюють дороги Норвегії

Понад 100 тисяч електромобілів підкорюють дороги НорвегіїНа урочистостях, що відбулися 12 грудня в Музеї Мунка в Осло, Генеральний секретар Норвезької Асоціації електричних транспортних засобів Christina Bu заявила: “Ми досягли позначки 100 тисяч електромобілів в Норвегії раніше, ніж очікували більшість людей. До 2020 року наша мета – 400 тисяч повністю електричних автомобілів. Така кількість електрокарів скорочує викиди вуглекислого газу на близько 200 000 тон в рік. Незважаючи на це, на батарейні електромобілі припадає лише 3 % від загального парку легкових автомобілів у Норвегії. Ми домоглися істотного скорочення викидів, але все ще попереду.”

Фраза “ще попереду” відноситься частково до того, що уряд Норвегії в даний час має намір заборонити продаж автомобілів на двигунах внутрішнього згоряння вже до 2025 року, таким чином забезпечивши 100 % нових авто на електричній тязі.

“Норвезькі політики повинні добре попрацювати, щоб досягти подальшого успіху.

Генеральний секретар також зазначила: “Незважаючи на те, що Норвегія – маленька країна, вона має суттєвий вплив на глобальну адаптацію транспортних засобів з нульовими викидами. Норвегія надихає інші країни здійснити аналогічні заходи. Ми показуємо міжнародній автомобільній промисловості приклад як створити споживчий попит на електромобілі та отримуємо все більше доказів підтримки цієї ідеї.”

Понад 100 тисяч електромобілів підкорюють дороги Норвегії

 

“Якщо ми хочемо досягти амбітних цілей у сфері зміни клімату, які задекларовані парламентом, ми повинні працювати з населенням і довести кількість електромобілів до 400 000 штук до 2020 року. Це вимагає продовження сьогоднішньої політики, та навіть її посилення в певних сферах.”

“Зокрема, існує невизначеність щодо переваг електричних автомобілів на місцевому рівні, щодо звільнення від плати за проїзд (дороги і пороми) і плати за паркування. Ця відповідальність була покладена на муніципальних політиків. Вони повинні чітко показувати, що вони прагнуть досягти нульового рівня викидів шкідливих речовин. Це повинно виражатись у стимулюванні використання електричних транспортних засобів у майбутньому, поки вони не стануть повністю конкурентоспроможними”.

З огляду на те, що населення Норвегії становить більше 5 мільйонів чоловік, реєстрація 100 000 електромобілів з повністю нульовими викидами, лише протягом останніх кількох років, сильно вражає. Причинами швидкого переходу на електрокари в країні стали значні стимули від уряду Норвегії. В подібній тенденції зацікавлені уряди інших країн. Цікаво подивитись чи зможе Норвегія утримати поточні позиції в якості лідера на ринку споживачів електромобілів в довготривалій перспективі.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *