Польські електромобілі за ?16 тис

Вже з наступного року в Польщі з’являться перші національні електромобілі – у листопаді мають оголосити конкурс на вироблення кузова для майбутнього авто.

Польські електромобілі за ?16 тис

Енергетичні компанії Polska Grupa Energetyczna (PGE), Energa, Enea і Tauron Polska Energia 20 жовтня створили компанію ElectroMobility Poland, яка має втілити проект електромобіля у життя. Бажання приєднатися до цієї ініціативи висловив також польський нафтовий концерн PKN Orlen, який планує на своїх заправних станціях встановити пункти швидкої зарядки електромобілів.

Вартість польського електромобіля складатиме до 70 тисяч злотих (близько 16 тисяч євро) і щонайменше 60% його запчастин будуть виробляти польські підприємства.

Польські електромобілі за ?16 тис

У планах польського енергетичного сектора закладено, що в 2020 році у Польщі має бути щонайменше 75 тис. зареєстрованих автівок із електричним двигуном, а ще через п’ять років кількість електромобілів має сягнути 1 млн. Однак скептики вважають, що ця мета недосяжна.

Тим часом уряд Польщі має намір запровадити податкові пільги та нульову ставку податку на додану вартість, щоб заохотити майбутніх власників електромобілів і авто гібридним двигуном. Згоду на це має дати Європейська комісія. Також у Польщі хочуть ввести у дію вищу оплату за користування старими автівками із двигунами внутрішнього згоряння, що виділяють велику кількість шкідливих газів в атмосферу.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *